Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szanowni Państwo,

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej podjęło działania dotyczące wyboru patrona dla technikum. W poszanowaniu zasad demokracji zwracamy się do Państwa - przedstawicieli lokalnej społeczności - z prośbą o wyrażenie swego zdania w tej sprawie i wytypowanie swojego kandydata.

Prosimy o wypełnianie ankiety na temat nadania imienia naszej szkole. Liczymy na poważne potraktowanie tego zadania.

Dyrektor
Rada Pedagogiczna
Samorząd Uczniowski

ankieta18

erasmus logotyp

IMG 2968 2018Każdy dzień pobytu grupy w Nisku dostarczał młodzieży i opiekunom wielu wrażeń i przeżyć.

Wszystkie działania w projekcie miały na celu integrować uczestników, pokazywać kulturę narodową i talenty zainteresowanych. Dlatego został zorganizowany przegląd talentów, w którym wystąpili chętni uczniowie RCEZ i Goście. Uczestnicy zaprezentowali się w krótkich formach artystycznych takich jak recytacja poezji, śpiew (w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim), taniec, gra na instrumentach oraz malowanie akwarelami. Mogliśmy także podziwiać rysunki jednej z uczennic naszej szkoły. Na koniec uczestnicy spotkania wspólnie muzykowali a wszyscy artyści, którzy zaprezentowali swoje talenty podczas tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe upominki.

W wydarzeniu uczestniczyli także wychowankowie internatu przy RCEZ.

https://www.youtube.com/watch?v=J-KnDDC7x4U

15 czerwca 2018 r. piątek, był ostatnim dniem mobilności w Polsce. Program działań tego dnia znajdowało się wręczenie certyfikatów mobilności dla wszystkich uczestników, krótkie podsumowanie całego tygodnia. W tym uroczystym wręczeniu certyfikatów mobilności uczestniczyli: wicestarosta niżański Adam Mach, dyrektor RCEZ, Wacław Piędel,dyrektorzy słowackich szkół: Jan Melich- Spojena Skola w Detvie, Stanislav Hlavna- Stredna odborna skola Zarnovica, Valeria Čamporova- koordynator projektu, przedstawiciele mediów lokalnych oraz młodzież szkoły. Spotkanie w auli RCEZ rozpoczął Wacław Piędel, dyrektor RCEZ, który wyraził swoją radość z okazji międzynarodowego spotkania młodzieży w naszej szkole oraz podziękowania dla młodzieży, zespołu projektowego, nauczycieli zaangażowanych w działania. Następnie głos zabrała Pani Valeria Čamporova, koordynator projektu ze Spojena Škola w Detvie na Słowacji, gratulując uczestnikom udziału w programie przygotowanym przez polską szkołę.

W auli można było oglądać prace uczniów, prezentację multimedialna, wystawę zdjęć z poprzednich mobilności w Detvie i Pilźnie.

Mobilność w Nisku przeszła do historii. W przygotowaniach tego wydarzenia  w RCEZ udział wzięli: Alicja Świder, Grażyna Suchecka, Anna Brak, Magdalena Mazurek, Robert Małek , Anna Pucko, Roman Podgórski, Ewelina Miklas, Krystyna Potaczała, Halina Wiącek, Edyta Maziarz i Ilona Pięcińska.

W roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z projektem, odbędzie się spotkanie młodzieży w Wilnie na Litwie, w którym uczestniczyć będą uczniowie RCEZ.

Pokaz talentów - galeria zdjęć ...

Certyfikaty - galeria zdjęć ...

ik pdf Partner school in project

 

3 201811 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Kamila Sagan i Adam Sudoł, pod opieką pani Patrycji Siek wzięli udział w finale konkursu „Poznaj Prawo Budowlane”. Finał przeprowadzony został w Zespole Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli.

I wojewódzki Konkurs wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane” przebiegał w dwóch etapach: szkolnym (przygotowanym przez nauczycieli przedmiotów zawodowych - Agatę Czerepak i Patrycję Siek) oraz finale wojewódzkim ( autorem pytań finałowych był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli). Uczestnicy zmierzyli się z 35 pytaniami dotyczącymi ustawy Prawo Budowlane oraz przepisów wykonawczych. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym. Jest to pierwszy w kraju konkurs o takiej tematyce.

Patronat nad konkursem obieli: Minister Inwestycji i Rozwoju, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

2 2018   DSC5147 2018

IMG 1534Absolwenci niżańskiego Technikum Elektrycznego z roku 1968, spotkali się 9 czerwca 2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

W wydarzeniu wzięli udział panowie, którzy pięćdziesiąt lat temu ukończyli technikum o specjalności elektroenergetyk oraz ich nauczyciele: Antoni Piędel, Czesław Korczak, Janina Prytek, Jan Cichoń, Jan Tomczyk, Zdzisław Miziński, Czesław Mroczka, Kazimierz Rogalski – wychowawca klasy i katecheta byłych uczniów, ks. Tadeusz Mach. W uroczystości uczestniczył także obecny dyrektor szkoły, Wacław Piędel.

Inicjatorem i organizatorem spotkania był pan Antoni Łyko, który w serdecznych słowach przywitał zebranych, a następnie odczytał listę obecności. Niestety, na spotkaniu nie było wszystkich 28 absolwentów, gdyż wielu z nich zmarło. Minutą ciszy uczczono ich pamięć, a także zaprezentowano wzruszające wiersze o tematyce przemijania i śmierci, w wykonaniu klasowego recytatora, obecnie aktora teatru Kontynuacja, Wiesława Kieżuna.

Obecni na spotkaniu przeżywali niezwykle radosne chwile, gdyż niektórzy nie widzieli się od czasu matury. Okazją do wspomnień było też zaprezentowanie wydanej w 2017 r. książki „Stanisław Bereś, nauczyciel, żołnierz września, jeniec wojenny, dyrektor szkoły elektrycznej w Nisku, społecznik”, której autorami są: dr Antoni Piędel, mgr Czesław Korczak, dr Konrad Krzyżak. Prezentacja książki była także okazją do rozmów na temat podjętej przez szkołę (technikum) inicjatywy nadania imienia Stanisława Beresia. Zebrani wspominali tę postać jako wspaniałego i niezwykle oddanego szkole nauczyciela, wychowawcę i pierwszego dyrektora. Absolwenci uważają, że Stanisław Bereś w pełni zasługuje na to by zostać patronem szkoły i powinien być niezwykle inspirującym przykładem dla całej społeczności szkolnej.

Gospodarz spotkania, dyrektor RCEZ Wacław Piędel oprowadził uczestników zjazdu po szkole. Opowiedział o rozwoju placówki i rozbudowie infrastruktury, o tradycyjnych kierunkach kształcenia takich jak elektryk czy elektronik oraz o tych, które na przestrzeni lat powstawały, np. geodeta, informatyk, mechatronik czy chociażby technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej. Dyrektor Wacław Piędel wyjaśnił także specyfikę nowych kierunków nauczania w klasach mundurowych czy sportowych i zaprezentował nowe pracownie specjalistyczne w RCEZ.

Odprawiona została również dziękczynna msza św. w Sanktuarium św. Józefa Nisku. Mszę odprawił i kazanie wygłosił ks. Tadeusz Mach, nasz katecheta. Po mszy św. odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli i uczniów, którzy spoczywają na niżańskim cmentarzu. Zapalono znicze i położono kwiaty – informuje organizator Antoni Łyko.

Zjazd absolwentów zakończył się w restauracji ,, Gospoda", gdzie teatr ,, Kontynuacja " z NCK wystawił sztukę Janusza Głowackiego ,, Antygona w Nowym Jorku ", w reżyserii Marka Urbana. Obsada tej sztuki: Anita - Ewa Błądek, Sasza - Marek Urban, Pchełka - Bogusław Pelc , Policjant - Wiesław Kieżun , John - Kazimierz Ornarowicz.

Galeria zdjęć ...

DSC 0231201888W kategorii uczniów średnich szkół technicznych – Mikołaj Kuziora i Mateusz Chmiel uczniowie z IV klasy Technikum Elektronicznego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, za projekt „Badanie i wykonanie wzmacniacza katedralnego, pracującego w trudnych warunkach akustycznych”,  przygotowany pod kierunkiem mgr inż. Mariana Chrapko  zajęli I miejsce w kraju, w prestiżowym konkursie Młody Innowator.

W Ministerstwie Edukacji Narodowej 12 czerwca 2018 odbyła się gala podsumowująca jubileuszowy, XI ogólnopolski konkurs Młody Innowator. Konkurs jest organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo -Technicznych NOT, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Towarzystwo Kultury Technicznej pod hasłem "Mamy pomysł na produkt przyszłości". Istota Konkursu polega na jego powszechności, na odstąpieniu od elitarności, jaką zawierają formuły innych konkursów.

Jego celem jest inspirowanie młodych Polaków do innowacyjnego myślenia w życiu i przyszłej pracy zawodowej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczy pracy zespołowej – wspólnego realizowania zadań, organizacji i odpowiedzialności. Pobudza dzieci i młodzież do innowacyjnego myślenia oraz prowadzi do umiejętności rozwiązywania problemów.Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu może być dowolny projekt charakteryzujący się tym, że w innowacyjny sposób rozwiązuje problemy techniczne, zaspokaja zapotrzebowanie na produkt, ma szansę wdrożenia do powszechnego stosowania. Patronat nad tym konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

W uroczystości wzięli udział, wręczając laureatom nagrody i dyplomy:m.in. dr  Alicja Adamczak – Prezes Urzędu Patentowego RP,  Rafał Lew-Starowicz Z-ca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji MEN, Ewa Mańkiewicz - Cudny – Prezes FSNT - NOT, prof. Michał Szota – Prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Wiceprezes FSNT - NOT, Marta Tondera z Fundacji Grupy ADAMED  - program ADAMED SmartUP, Anna Rybacka - Dybcio – Wiceprezes Wydawnictwa SIGMA NOT, Jerzy Rożek – Prezes Warszawskiego Domu Technika NOT.

Po wręczeniu nagród podziękowanie w imieniu wyróżnionych złożyła organizatorom wielokrotna laureatka Konkursu – Katarzyna Chrapko, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Nisku i laureat Konkursu - Mikołaj Kuziora, uczeń IV klasy Technikum Elektronicznego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

W tym bardzo prestiżowym konkursie I miejsce w kategorii technikum zajęli uczniowie z IV klasy Technikum Elektronicznego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, za projekt „Badanie i wykonanie wzmacniacza katedralnego, pracującego w trudnych warunkach akustycznych”.  W  etapie centralnym konkursu autorzy prac: Mikołaj Kuziora (kl. IV), Mateusz Chmiel (kl. IV), Adrian Grabarz (kl. IV), Marcin Bulicz (kl III), Paweł Żurawski (kl. III) i Bartosz Buczek (kl. I) otrzymali Dyplomy Uznania za projekty: "Domowy ekologiczny filtr powietrza", " Zaprojektowanie, wykonanie  i  zaprogramowanie  sterownika  do ekologicznego spalania biomasy", "Ćwiczenia z rysowania schematów ideowych  i projektowania płytek drukowanych programem ORCAD 4.20 i ORCAD 9.0”.

Opiekunem naukowo – dydaktycznym prac był mgr inż. Marian Chrapko.

Nauczycielom prowadzącym najlepsze prace w każdej kategorii są wręczane dyplomy i nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów. Prace laureatów są staraniem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów prezentowane podczas międzynarodowej wystawy „IWIS” organizowanej w Warszawie oraz na światowych wystawach wynalazków. Młodzi laureaci zdobywali złote, srebrne i brązowe medale na Wystawach m. in. w Norymberdze, Brukseli, Seulu, Kuwejcie, Bankalore i Stambule.

RCEZ zgłosiło największą liczbę prac konkursowych ze wszystkich szkół w Polsce. Uczniowie Technikum Elektronicznego w Nisku co roku uczestniczą w największych konkursach i olimpiadach technicznych i innowacyjnych,  zdobywają w nich najlepsze miejsca w Polsce co niewątpliwie oznacza, że młodzież jest pomysłowa i ma bogatą wyobraźnię, którą potrafi umiejętnie wykorzystać.


Jury Konkursu działało pod przewodnictwem prezes FSNT - NOT Ewy Mańkiewicz - Cudny. Prace uczniów oceniało liczne grono wybitnych naukowców, specjalistów, inżynierów, przedstawicieli - Naczelnej Organizacji Technicznej, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Stowarzyszenia Polskich Wynalazców  i Racjonalizatorów,  Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Towarzystwa Kultury Technicznej, Związku Inżynierów i Techników Budownictwa,  Polskiego  Związku  Stowarzyszeń  Wynalazców  i  Racjonalizatorów,  Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Tym bardziej jesteśmy dumni, że uczniowie naszych szkół w małym mieście okazali się najlepsi w kraju.
Najciekawszym, w tym dniu, miejscem była wystawa prac laureatów konkursu i pięknie zorganizowana Gala podsumowująca XI edycję Konkursu „Młody Innowator”. Powiedział starosta Robert Bednarz
Projekt uczniów z niżańskiej szkoły cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających. Oby tak było również na zbliżającej się Międzynarodowej Europejskiej Wystawie Wynalazków MILSET Expo - Sciences Europe 2018, która odbędzie się  w lipcu w Gdyni i Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS, która odbędzie się w październiku na Politechnice Warszawskiej. 

Na te międzynarodowe wystawy uczniowie naszych szkół (a właściwie już absolwenci) otrzymali zaproszenie od Gdynia E(x)plory Week i od prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Mówi wicestarosta Adam Mach.

Naszym wspaniałym laureatom życzymy sukcesów na wielu jeszcze międzynarodowych konkursach i wystawach, zdobywajcie wiedzę na wymarzonych kierunkach studiów. A odniesione przez Was sukcesy niech będą przykładem i motywacją dla waszych młodszych kolegów. Najlepsi młodzi innowatorzy uczą się w Nisku. Powiedział Dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku Wacław Piędel.

Głównym Partnerem Konkursu była Fundacja PKO Banku Polskiego. Sponsorami: Fundacja Grupy ADAMED - program ADAMED SmartUP, Spółka INFINI, Urząd Patentowy RP, Warszawski Dom Technika NOT, Spółka NOT Informatyka

Gala objęta była patronatem medialnym Polskiego Radio SA.

Galeria zdjęć ...

Copyright © 2015. All Rights Reserved.