Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

oli przed17

Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów jest „Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia”.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi hasła przewodniego nowej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Olimpiada skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

Olimpiada to zawody trzystopniowe.

  • Pierwszy etap to eliminacje szkolne. Odbędą się one 7 grudnia 2017 r.Zawodnicy będą mieli za zadanie w ciągu 60 minut rozwiązać test wiedzy składający się z 50 pytań
    o zróżnicowanym stopniu trudności. Uwaga! Są punkty ujemne.
  • Drugi etap to eliminacje okręgowe. Odbędą się one 1 marca 2018 r.
  • Trzeci etap to eliminacje centralne. Będę one miały miejsce 5 kwietnia 2018 r.w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

By wziąć udział w Olimpiadzie, uczestnik powinien zgłosić się do nauczycieli podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych lub bezpośrednio do przewodniczącej Komisji Szkolnej Pani Grażyny Habigier-Pipskiej.

Rejestracja odbywa się na podstawie pisemnych oświadczeń uczniów, którzy podają swoje dane imienne na potrzeby rejestracji. Do 31 października 2017 r. Komisja Szkolna musi wysłać wydrukowane zgłoszenie na adres odpowiedniego Komitetu Okręgowego.
W związku z tym prosimy o zgłaszanie się najpóźniej do 27 października 2017 roku.

Zasady przeprowadzania zawodów szczegółowo przedstawia Regulamin Olimpiady Przedsiębiorczości. Zapraszamy też na stronę z pełnym harmonogramem projektu.

Zachęcamy do zapoznania się także z nagrodami, jakie w tym roku przygotowano dla uczestników, laureatów i finalistów ich szkół. W tym roku jeszcze więcej indeksów. Zachęcamy też do przeglądu obowiązującej literatury, w szczególności listy pozycji książkowych z zakresu hasła zmiennego zalecanych przez Organizatorów w przygotowaniach do tegorocznych zawodów.

Olimpiada ma już 11 lat i ciągle się rozwija. Rośnie liczba zawodników i szkół biorących udział w Olimpiadzie. Pierwsza edycja Olimpiady miała miejsce w roku szkolnym 2005/2006.

d

Starosta Niżański Robert Bednarz zaprosił na uroczyste obchody wszystkie placówki działające na terenie powiatu, w tym Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Po oficjalnych przemówieniach, Starosta Niżański przystąpił do nagrodzenia najzdolniejszej młodzieży, a następnie do wręczenia Nagrody Starosty dla wyróżniających się nauczycieli.

W tym dniu także dyrektor szkoły Wacław Piędel skorzystał z możliwości przydzielenia Nagrody Dyrektora nauczycielom, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój szkoły.

Na zakończenie części oficjalnej wystąpił zespół muzyczny RCEZ, który ostatnio uświetnia uroczystości pozaszkolne na terenie powiatu.

Nagrodzeni stypendiami uczniowie RCEZ: Konrad Szabat, Wojciech Pawłowski, Grzegorz Rychlak, Piotr Żurawski, Paweł Żurawski, Sebastian Kubik, Adrian Grabarz, Aleksandra Młynarska, Bartłomiej Miętus, Rafał Socha, Patrycja Wolak. 

Nagrody Starosty Niżańskiego otrzymali: Krzysztof Kolasiński, Grażyna Suchecka, Alicja Świder, Bartłomiej Winogrodzki, Marianna Chudy

Nagrody Dyrektora RCEZ otrzymali: Ryszard Budkowski, Rafał Butryn, JoannaKról-Turek, Tomasz Wieleba, Edyta Maziarz, Sebastian Straczyński, Lesław Wośko, Tomasz Skoczeń, Anna Hasiak-Tofilska, Halina Wiącek, Marian Chrapko, Łukasz Skoczylas, Robert Małek.

 dz dzi dzie

dzien dzienn dzienna

dziennau     dziennauc     dziennaucz

Dnia 07.10.2017r. uczniowie klas mundurowych, należący do związku strzeleckiego ,,Strzelec” przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim z broni palnej. Dzięki współpracy z jednostką wojskową w Nisku, która udostępniła strzelnicę garnizonową, mogły odbyć się zajęcia ze strzelania przygotowawczego na celność i skupienie z karabinka beryl typ C. Zajęcia ze strzelania prowadzili st. sierż. ZS. Artur Biały dowódca JS „Strzelec” 2096, zastępca dowódcy druż. ZS Ryszard Żurecki oraz instruktor druż. ZS Kacper Kędzia. Podczas zajęć strzelcy poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicy, obsługę broni oraz przyjmowania podstawowych postaw strzeleckich. Oprócz strzelania przeprowadzono również zajęcia z rzutu granatem RG-42 na odległość oraz do celu. Prowadzącą była pani Edyta Maziarz.

DSC 0653 DSC 0654 DSC 0658        DSC 0660     DSC 0664 DSC 0667

DSC 0676 DSC 0677 DSC 0685 DSC 0701 DSC 0703 DSC 0709

DSC 0721 DSC 0726 DSC 0729 DSC 0730 DSC 0735 DSC 0748

DSC 0753 DSC 0755 DSC 0770 DSC 0773 DSC 0778       DSC 0779

Copyright © 2015. All Rights Reserved.