Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z sesji styczeń/luty 2018, można odbierać w sekretariacie uczniowskim od 23 marca.
 
Osoby które:
- przystąpiły do egzaminu w sesji styczeń-luty 2018 r. i otrzymają negatywny wyniku z egzaminu w dniu 23 marca br., będą mogły złożyć w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia tego wyniku, deklarację przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec-lipiec 2018 r.
 
Deklaracje należy złożyć w sali W3 lub W7.

 plakat promo2018

IMG 5119Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku przyjął zaproszenie do współpracy i podpisał porozumienie inicjujące współdziałanie z Władysławem Turkiem, Dyrektorem Generalnym O. Rzeszów. Naczelnym celem porozumienia jest wzajemne wsparcie organizacji  zajęć edukacyjnych, zawodowych szczególnie w zawodach : technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik mechatronik, propagowanie szkolnictwa zawodowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Następnie, podczas lubelskich Targów Edukacyjnych podpisano listy intencyjne pomiędzy PGE Dystrybucja, a szkołami zawodowymi w województwie: lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim i świętokrzyskim, które reprezentowali dyrektorzy szkół. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku jest jedną z trzech szkół na Podkarpaciu, które otrzymały taką propozycję. Dyrektor Wacław Piędel podpisał porozumienie w Lublinie wraz z Prezesem Zarządu Wojciechem Lutkiem w obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji, wojewody lubelskiego i Kuratora Oświaty w Lublinie.

Jestem bardzo zadowolony z podpisanego porozumienia, gdyż jako dyrektor widzę same korzyści dla obu stron. Jesteśmy jedną z trzech szkół z województwa podkarpackiego, które podpisały takie dokumenty (dwie szkoły z Rzeszowa) i jedną z dwunastu, z sześciu województw z Polski południowo – wschodniej. PGE Dystrybucja S.A. wdraża  program wspierania  kształcenia zawodowego, a szkolnictwo zawodowe odradza się. Zadowalające jest to, że coraz więcej zakładów proponuje nam współpracę. RCEZ zaczyna być widoczne na rynku dla przedsiębiorców, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na uczniów kształcących się w naszej szkole – wyjaśnia dyrektor RCEZ w Nisku, Wacław Piędel.

Zakres współpracy będzie dotyczył kształcenia i doskonalenia kadr przydatnych w elektroenergetyce. Dzięki porozumieniu uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe na obiektach PGE Dystrybucja. Przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego strony będą ustalać szczegółowy zakres współpracy  m.in. udział w tworzeniu podstawy programowej, zajęcia edukacyjne, konkursy dla uczniów  o tematyce elektrotechnicznej,  nieodpłatne praktyki i staże, programy stypendialne dla wybranych uczniów ostatnich klas, organizowanie dni otwartych z udziałem przedstawicieli PGE, pomoc spółki w wyposażeniu pracowni, utworzenie klasy patronackiej, wycieczki edukacyjne itp.

DSC 0764 DSC 0804 IMG 5121 IMG 5163 pge

erasmus logotyp

Zagraniczne praktyki zawodowe w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku stały się trwałym elementem w ofercie edukacyjnej szkoły. Możliwości związane z udziałem w programie edukacyjnym jakim jest Erasmus+, Kształcenie i szkolenia zawodowe wykorzystują uczniowie kształcący się w zawodach: technik elektryk, technik informatyk i technik mechatronik. Erasmus + zakłada promowanie idei uczenia się przez całe życie, Erasmus+ to również odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją.  Współpraca z niemieckimi partnerami umożliwia odbycie stażu w różnych miejscach w Berlinie oraz Schkeuditz. Udział w projekcie mobilności dla młodzieży jest możliwością zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych, doskonalenia umiejętności językowych, współpracy w grupie oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Grupa mechatroników- Jakub Jajak, Stanislav Khaverko, Michał Kołtun, Andrii Muzychka,  Andrii Yurechko, Andrii Yurkiv i Ivan Zamiiskyi i elektryków- Wojciech Leń, Bartosz Moskal, Marcin Pizoń, Marcin Prytek, Ireneusz Nieradka, Piotr Wołoszyn i Adrian Watras pracują w Schkeuditz. Mechatronicy przez pierwsze dwa tygodnie pracowali przy konstruowaniu pojazdu typu buggy, który w rekordowym terminie(zaledwie 2 tygodnie)udało się im zrobić. Obecnie pracują na drukarkach 3D. Elektrycy zajmowali się wykonywaniem instalacji, uczyli się projektowania instalacji elektrycznych w programie AUTOCAD.

Grupa informatyków – Marcin Bulicz, Mateusz Czopik, Andriy Sobko, Wojciech Pawłowski, Paweł Madej, Iwona Janiec, Jakub Garbacz, Paweł Żurawski, Łukasz Szkutnik i Cezary Nicałek- pracują w Berlinie. W Berlinie każdy uczestnik realizuje zadania w różnych firmach z branży IT rozproszonych w całym mieście. Pracodawcy podkreślają bardzo dobre przygotowanie zawodowe, językowe, kulturę osobistą i zaangażowanie w wykonywane zadania naszych praktykantów.

Sami uczestnicy stażu wyrażają pozytywne opinie o trwających praktykach. Traktują ten czas jako szansę na poznanie niemieckiego rynku pracy, zasad panujących w firmach i jednocześnie sprawdzenie swoich umiejętności.

Pozdrawiamy!

Galeria zdjęć ...

lowe logotyp

DSC061911loweLokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) w Powiecie Niżańskim działa przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Szkoła organizuje kursy i szkolenia zarówno dla rodziców dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół w powiecie niżańskim, jak i innych mieszkańców społeczności lokalnej.

RCEZ w Nisku zakończyło niedawno jeden z pierwszych kursów języka angielskiego, ale jednocześnie otworzyło nabór na kolejne. Obecnie trwają: kurs języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Zdziarach i kurs informatyczny dla początkujących i zaawansowanych, które prowadzone są w szkole przez nauczycieli RCEZ. Jedną z atrakcyjnych form szkoleń są kursy kulinarne, które dzięki odpowiedniemu zapleczu odbywają się w Świetlicy Wiejskiej przy OSP w Wólce Tanewskiej, Świetlicy Wiejskiej w Zdziarach, Wiejskim Domu Kultury w Bielińcu i Świetlicy Wiejskiej w Majdanie Golczańskim.

Jak informuje koordynator LOWE, wicedyrektor RCEZ Andrzej Habigier, to nie koniec oferty, ponieważ jest duże zapotrzebowanie wśród mieszkańców na różne kierunki kształcenia. Ponownie trwa nabór na kurs językowy w szkole, a dzięki współpracy z ulanowskimi flisakami planowane są jeszcze m.in. kursy na motorowadniaka i nurka.

Z analizy ankiet wynika, że kursanci są niezwykle zadowoleni z takich form kształcenia. Wśród uczestników kursów kulinarnych najczęściej pojawiają się głosy, że wiele zyskali jeśli chodzi o wiedzę z przygotowania i dekoracji potraw oraz, że dzięki trwającym szkoleniom rozwijają swoje umiejętności i technikę przyrządzania dań.

Przypominamy, że Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) w Powiecie Niżańskim, działający przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku skierowany jest do mieszkańców powiatu  ze szczególnym uwzględnieniem osób z utrudnionym dostępem do jakichkolwiek form edukacji osób dorosłych, z niskim poziomem wykształcenia lub wykształceniem wymagającym aktualizacji (najwyżej zasadniczym zawodowym lub średnim i policealnym zdobytym w zeszłym wieku), związanych z rolnictwem, nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych, podlegających formom pomocy społecznej i wsparcia rodziny, będących w wieku 45+.

IMG 2589lowe IMG 20180301 174752lowe IMG 2593lowe

Copyright © 2015. All Rights Reserved.