Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowy rok szkolny, nowe sukcesy i wyzwania!

olimpiada statystyczna logoInformujemy, że od 23 listopada 2018 roku do 3 grudnia  2018 roku trwają zapisy do udziału w trzeciej edycji Olimpiady Statystycznej. Etap szkolny już 4 grudnia 2018 roku.

Olimpiada Statystyczna jest konkursem ogólnopolskim skierowanym przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Program, harmonogram oraz pozostałe informacje znajdziecie na stronie https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl .

  Organizatorami Olimpiady Statystycznej są Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Jest to nowy projekt edukacyjny dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnych, który uruchomiony został w roku szkolnym 2016/2017.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Zawody I stopnia (szkolne) polegają na rozwiązaniu w trybie on-line testu złożonego z pytań i zadań, przygotowanych przez Komitet Programowy.

Zgłoszenia udziału uczniów dokonuje Pani Grażyna Habigier-Pipska rejestrując poprzez dedykowaną aplikację on-line do obsługi Olimpiady Statystycznej. Rekrutacja będzie trwać do 3 grudnia! Wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o zgłaszanie się do sali 214.

Zapraszamy do udziału!

Copyright © 2015. All Rights Reserved.