Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przedsiebiorczosc2Ruszył w naszej szkole projekt "Przedsiębiorczość w praktyce”, to już IV edycja organizowana tym razem, przez Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddziałem w Rzeszowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Oddziałem Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie i Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz z Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku, Zespołem Szkół Ekonomicznych w Jaśle. 

 Projekt składa się z III etapów:

I etap: warsztaty. Warsztaty i zadania konkursowe dotyczyć będą: 

I zajęcia warsztatowe NBP: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej 

II zajęcia warsztatowe: Możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych

III zajęcia warsztatowe: Jak założyć firmę. Obowiązki  w zakresie  ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego

IV zajęcia warsztatowe: Rozliczenia z tytułu podatku dochodowego i VAT 

II etap: półfinał

III etap: finał 

W dniu 16 stycznia 2019 roku klasa 2E odbyła dwa zajęcia warsztatowe moduł pierwszy dotyczył „Funduszy Europejskich dla osób młodych” prelegentem był Pan Tomasz Miśko pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Moduł drugi dotyczył przyznania środków z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej- zajęcia prowadził Pan Grzegorz Kida doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali zadania konkursowe do wykonania w trzyosobowych zespołach. Życzymy powodzenia.

49947144 1814871378622752 1564407804247146496 n 1 Przedsiębiorczość w praktyce Przedsięborczość w praktyce Przedsiębiorczość w praktyce Przedsiębiorczość w praktyce

 oprac. Joanna Król-Turek

Copyright © 2015. All Rights Reserved.