Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od ponad 25 lat organizowana jest Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości, zwana wcześniej Olimpiadą Wiedzy o Wynalazczości i Olimpiadą Innowacji Technicznych, a jeszcze wcześniej Turniejem Młodych Mistrzów Techniki. Olimpiada ta w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, corocznie uczestniczy w niej bardzo liczna grupa uczniów. W bieżącym roku w etapie szkolnym brało udział 16 uczniów. Do finału okręgowego olimpiady zakwalifikowali się: Oskar Galcak 3D, Krzysztof Błądek 2B, Tomasz Przybysz 2A.

DSC 0459 DSC 0480 DSC 0493 DSC 0495 DSC 0508

 

O prawidłowej współpracy z młodzieżą i ich opiekunami świadczy fakt ponadprzeciętnych osiągnięć naszych wychowanków w eliminacjach okręgowych i ogólnopolskich obu imprez. Na uwagę zasługuje fakt ścisłej współpracy dotyczącej w/w przedsięwzięć z Urzędem Patentowym RP, Polskim Związkiem Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Federacją Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami. Serdecznie gratulujemy młodzieży, ich opiekunom naukowym oraz wspierającej ich szkole!

 

 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.