Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Targi Edukacyjne 2019

W dniu 25 kwietnia 2019 r. w hali sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyły się Targi Edukacyjne. Szkoły, firmy i instytucje zaprezentowały swoje oferty i profile działania. W wydarzeniu wzięli udział gimnazjaliści i ośmioklasiści szkól podstawowych z powiatu niżańskiego, stalowowolskiego i leżajskiego.

     IMG 0334     IMG 0317     IMG 0316     IMG 0315 

Starosta Niżański, Robert Bednarz w swoim przemówieniu zachęcał młodzież do zapoznania się z interesującą i zróżnicowaną ofertą szkolnictwa ponadpodstawowego Powiatu Niżańskiego. Zwrócił również uwagę na to,że władze samorządowe Powiatu oraz dyrektorzy szkół dostosowują swoje oferty do aktualnych potrzeb absolwentów szkół niższego stopnia oraz do bieżącej sytuacji na rynku pracy. Dyrektor RCEZ Wacław Piędel, również skierował swoje słowa do licznie przybyłej młodzieży i zachęcał do skorzystania z okazji i indywidualnych rozmów z wystawcami. Uczniowie i nauczyciele Regionalnego Centru Edukacji Zawodowej w Nisku zapewnili znakomita atmosferę spotkania, występy artystyczne i konkursy. Uczestnicy targów mogli poznać kierunki kształcenia oferowane w RCEZ oraz porozmawiać z uczestnikami mobilności na stanowisku projektów programu Erasmus+ : „Europejskie praktyki-praca, nauka i doświadczenie” oraz „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej jest szkołą prowadzącą kształcenie w następujących zawodach Technikum: technik elektryk, technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik teleinformatyk, technik mechatronik, technik elektronik, technik informatyk, technik programista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik ekonomista, technik reklamy, technik organizacji turystyki, technik geodeta, technik odlewnik oraz Branżowa Szkoła I Stopnia: elektryk, elektromechanik, mechatronik, elektronik oraz klasy wielozawodowe.

 

Nowości w roku szkolnym 2019/2020

Technik programista oraz profil mundurowy w technikum elektronicznym i informatycznym, profil sportowy w klasach technikum elektrycznym, elektronicznym i informatycznym.

 

Dlaczego technikum i szkoła branżowa?

Szybciej zyskuje się niezależność. Można łączyć pracę zawodową ze studiami.

Uczniowie szkół zawodowych odbywają zagraniczne praktyki zawodowe w krajach UE, otrzymują stypendia stażowe, a także certyfikaty potwierdzające umiejętności zawodowe uznawane w krajach UE. Pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, ludzi z fachem w ręku i techników. Rynek pracy jest dynamiczny więc najlepiej postawić na wykształcenie kompetencji kluczowych: dobra organizacja pracy, opanowanie technik i narzędzi pracy, przyjmowanie odpowiedzialności za wyniki, współpraca i porozumienie w grupie, argumentowanie i obrona własnego zdania, które pozwalają dostosować się do zmian.

Dobry zawód otwiera bardzo wiele drzwi!

Zapraszamy!!!

Szczegółowe informacje na stronie RCEZ www.rceznisko.pl w zakładce REKRUTACJA, Facebooku RCEZ i w Sekretariacie szkoły.

 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.