Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Projekt Młodzi Głosują +

10 maja 2019 r. w RCEZ w Nisku odbył się Dzień Europejski w ramach projektu Młodzi Głosują +. Celem projektu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

  • umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;

  • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;

  • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

20190510 084442 20190510 094133 20190510 094817 20190510 094817 1 IMG 0340 IMG 0343

W spotkaniu uczestniczył Wacław Piędel, dyrektor Regionalnego Centrum Eduakcji Zawodowej oraz młodzież i nauczyciele. Dzień Europejski został zorganizowany przez uczestniczki projektu: Aleksandrę Dul, Patrycję Wolak, Paulinę Siek i Paulinę Boną pod opieką nauczycielki wiedzy o społeczeństwie i historii Anny Brak. Młodzież przez cały dzień uczestniczyła w działaniach informacyjnych na temat Parlamentu Europejskiego, Unii Europejskiej oraz Funduszy Europejskich. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali prezentacji na temat działalności Parlamentu Europejskiego oraz projektu Młodzi Głosuja+. Następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej frekwencji wyborczej i skutecznych sposobów na jej zwiększenie. Na zakończenie został przeprowadzony quiz wiedzy o UE w aplikacji Kahoot, który był świetną okazją do wspólnej zabawy i wymiany poglądów. Na zwycięzców quizu czekały upominki przygotowane przez Pana Dyrektora Wacława Piędla. Działaniu pt. Dzień Europejski towarzyszyły również wystawy okolicznościowe i pamiątkowe zdjęcia uczestników mobilności „Europejskie praktyki- praca, nauka i doświadczenie” realizujących zagraniczne praktyki zawodowe w niemieckich firmach w ramach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz zdjęcia uczestników międzynarodowych spotkań młodzieży z projektu kulturowego „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur” Erasmus+, sektor Edukacja szkolna. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej jest placówką, która z powodzeniem o d wielu lat umiejętnie pozyskuje fundusze europejskie(program Erasmus+, PO WER, RPO) w celu uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej dla uczniów.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.