Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 264

Wczoraj 779

W ostatnim tygodniu 1043

W ostatnim miesiącu 11239

Wszystkich 667042

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w latach 2017-2019 realizowało kolejny projekt mobilności „Europejskie praktyki-praca, nauka i doświadczenie”, zatwierdzony do realizacji w konkursie Erasmus + 2017, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Łącznie 45 uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk(12), technik informatyk(20) i technik mechatronik (13) wyjechało w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 na zagraniczne praktyki zawodowe do Berlina i Schkeuditz (Niemcy). 29 maja 2019 r. w auli szkolnej odbyła się konferencja upowszechniająca rezultaty tego projektu, w której udział wzięli uczestnicy, opiekunowie, dyrektor, nauczyciele i uczniowie RCEZ, wicestarosta niżański, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Biblioteki Pedagogicznej w Nisku.                                                      

Konferencja Erasmus  DSC00655  DSC00693  DSC00730  DSC00745

Spotkanie otworzył Wacław Piędel, dyrektor RCEZ, który powiedział m.in. - Projekty mobilności pozwalające na realizację praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej doskonale wpisują się w oczekiwania młodzieży, zwiększają motywację do nauki języków obcych i uatrakcyjniają ofertę edukacyjną szkoły. Projekty dają możliwość dalszego rozwoju i poprawy jakości kształcenia w szkole. Przygotowują również młodzież do funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy i podejmowania wyzwań współczesnego świata. Gratulacje uczestnikom mobilności złożył wicestarosta niżański, Adam Mach.                                  

Tomasz Miśko, Koordynator Biura Informacji o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przedstawił prezentację" Młodzi na start z Funduszami Europejskimi" przekazując zebranej w auli młodzieży wiedzę o programach dedykowanych młodym ludziom. Również uczestnicy mobilności w Berlinie i Schkeuditz podzielili się swoimi refleksjami zdobytymi podczas pracy w niemieckich firmach, przedstawili relacje z wycieczek kulturowych. W imieniu opiekunów młodzieży glos zabrała Grażyna Suchecka, która przedstawiła przekrojową prezentację na temat „ Rola opiekuna młodzieży podczas mobilności” od początku realizacji projektów mobilności w RCEZ.                   Kulminacyjnym punktem programu było wręczenie dokumentów Europass Mobilność, przygotowanym wspólnie przez RCEZ, Berlink i firmę Vitalis i potwierdzonym przez Krajowe Centrum Europass. Certyfikaty oraz dokumenty Europass Mobilność otrzymali również uczestnicy projektu „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”, którzy podróżowali do Detvy na Slowacji, Pilzna w Czechach i Wilna na Litwie. Wspólna zabawa, quiz Kahoot ”Co wiesz o Erasmusie?” zakończyły kolejną konferencję. Dodatkowo uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zdjęć z mobilności do różnych krajów, nowości książkowych Biblioteki Pedagogicznej w Nisku oraz wpisać się do kroniki szkolnej.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.