Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 264

Wczoraj 779

W ostatnim tygodniu 1043

W ostatnim miesiącu 11239

Wszystkich 667042

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

Pod koniec maja uczniowie Technikum Elektronicznego RCEZ w Nisku zostali laureatami i finalistami Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości składała się z części teoretycznej, w której elektronicy zmierzyli się z 30 pytaniami dotyczącymi wynalazczości oraz z części praktycznej dotyczącej znajomości rejestracji i ochrony znaków towarowych oraz prawa własności przemysłowej. Zadania dotyczyły m.in. zgłoszeń projektu wynalazczego. Finalistą tego konkursu został Bartłomiej Buczek a Tomasz Przybysz laureatem. W Olimpiadzie Innowacji Technicznych, uczniowie elektryka od lat zdobywali najwyższe laury w Polsce ( pierwsze, drugie, trzecie miejsca, wyróżnienia i nagrody specjalne ). Dla nas nauczycieli, zwycięstwo w etapie okręgowym i zakwalifikowanie w danym roku, pracy naszych uczniów do finału krajowego, z uwagi na powtarzające się coroczne sukcesy, stało się standardem. Technikum Elektroniczne, plasuje się od wielu już lat w ścisłej, krajowej czołówce. W tym roku szkolnym wszystkie prace uczniów naszej szkoły, zgłoszone do etapu okręgowego, zajęły miejsca na podium. Oznacza to, że sześciu uczniów zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału. Tytuł laureata lub finalisty będzie dla autorów prac przepustką na uczelnie techniczne i zagwarantuje zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

 

 DSC 0911  DSC 0897   DSC 0885   DSC 0863   DSC 0823

 

  • Paweł Żurawski (współautor) - laureat I miejsca w kategorii usprawnienia softwarowo - techniczne: praca pt. " Ultraszybki Hi - Endowy wzmacniacz mocy "
  • Kacper Pawłowski, Adam Przybysz - laureaci II miejsca w kategorii pomysł ekologiczny: praca pt. "Wykrywacz pól szkodliwych dla rozrusznika serca"
  • Bartłomiej Buczek, Kacper Ziober - laureaci III miejsca w kategorii pomoc dydaktyczna: praca pt. "Analiza pracy silnika za pomocą widma akustycznego".
  • Tomasz Przybysz - laureat III miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości
  • Bartłomiej Buczek - finalista IV miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości

Uczniowie godnie reprezentowali Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w okręgowym finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko. Komitet Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości wręczył opiekunowi naukowemu Marianowi Chrapko list gratulacyjny i nagrodę rzeczową za osobisty wkład i zaangażowanie w innowacyjne wychowanie oraz aktywizację zawodową młodzieży.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.