Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

solidarnosc thumbZapraszamy uczniów  klas III technikum do udziału w VII edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Organizator przewiduje udział            w Konkursie „uczniów poza konkursem” czyli uczniów z klas drugich i czwartych techników z zastrzeżeniem, że uczniowie z tych klas mogą brać udział w Konkursie do etapu II włącznie. Do etapu III Konkursu zostaną zakwalifikowani wyłącznie uczniowie klas drugich liceów oraz uczniów klas trzecich technikum.

Celem głównym konkursu podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski a także rozbudzenie zainteresowania do poznawania genezy oraz przebiegu przemian demokratycznych w kraju.

Pierwszy etap konkursu (szkolny) odbędzie się 26 listopada 2019 roku o godzinie 10.00. Etap szkolny polega na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Zostanie on zorganizowany przez nauczyciela zgłaszającego szkołę do konkursu.

Do drugiego etapu konkursu z każdej szkoły awansuje dwóch uczniów, którzy w szkolnym etapie konkursu uzyskali dwie następujące po sobie najwyższe liczby punktów, ale nie mniejsze niż 35% maksymalnej ilości punktów do zdobycia. Wyniki pierwszego etapu konkursu wraz z listą uczniów, którzy awansowali do etapu wojewódzkiego, zostaną ogłoszone na stronie internetowej konkursu do 22 grudnia 2019 roku.

Materiały źródłowe rekomendowane przez Komitet Merytoryczny do przygotowania się do etapu szkolnego IV edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” znajdują się na stronie www.olimpiadasolidarnosci,pl.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do pani mgr Beaty Józefczyk.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.