Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 23

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 705

W ostatnim miesiącu 859

Wszystkich 792423

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

erasmus logotyp

4 do pracy14 grudnia 2019 r. do Niska wróciła grupa 4 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku kształcących się w zawodzie technik informatyk oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej, która  przebywała od 17.11.2019 r. na praktykach zawodowych w Mallow w ramach projektu „Europejskie mobilności szansą na sukces zawodowy” (Erasmus+, sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe). Uczniowie realizowali uzgodnione programy staży w kilku firmach specjalizujących się w branży informatycznej i poligraficznej, zlokalizowanych w Mallow oraz Cork (Irlandia) Była to firma Mallow Printing Works  działająca w branży poligraficznej od 60 lat. Posiada nowoczesne studio projektowe oraz wyposażoną w wysokiej jakości sprzęt salę produkcyjną, na której powstają różnego typu materiały i gadżety promocyjne i reklamowe. Uczniowie zajmowali się opracowywaniem projektów do wydruku oraz publikacji elektronicznej, a także obróbką półproduktów. Praktykanci w zawodzie technik informatyk odbywali staże w firmach Cash Connectors oraz IT Outlet, zlokalizowanych w Cork, drugim co do wielkości mieście w Irlandii. Uczestnicy projektu, w ramach swoich obowiązków, wykonywali zadania związane z naprawą komputerów stacjonarnych oraz laptopów, instalowaniem i konfigurowaniem systemów operacyjnych i różnego typu oprogramowania, tworzeniem baz danych.

CertyfikatyPraca w środowisku międzynarodowym stanowi wyzwanie, ale jednocześnie niesie szereg korzyści, takich jak wzmacnianie poczucia przynależności do kultury europejskiej, przełamywanie uprzedzeń, budowanie samodzielności, doskonalenie umiejętności w zakresie języków obcych. Bardzo istotnym rezultatem jest również podniesienie samooceny, co jest zauważalne u wielu uczestników. Z rozmów przeprowadzonych z pracodawcami wynika, że uczniowie posiadają bardzo dobre kompetencje zawodowe oraz językowe. Wykazywali się gotowością do podejmowania wyzwań oraz nabywania nowych umiejętności. Pracodawcy wysoko ocenili jakość ich pracy. Stażyści zwiedzali Irlandię, m.in. Cork oraz stolicę kraju, Dublin. Opiekę  w czasie pobytu w Irlandii sprawowały: Grażyna Suchecka i Malwina Drzewi.

Dawid 1 Dawid graficy jaskinia Klif

Klif1 Krzysiek Mallow1 Maryna Mik

Projekt „Europejskie mobilności szansą na sukces zawodowy” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+

Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nim zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji

Copyright © 2015. All Rights Reserved.