Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 172

W ostatnim tygodniu 1083

W ostatnim miesiącu 555

Wszystkich 788347

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Innowatora pod przewodnictwem prezes FSNT-NOT Ewy Mańkiewicz - Cudny oceniło prace wykonane przez uczniów pod względem pomysłowości, oryginalności rozwiązania, przydatności, wpływu na poprawę warunków bezpieczeństwa, dostępności wykorzystanych materiałów, estetyki wykonania, przygotowanej dokumentacji i projektu oraz umiejętności pracy w zespole.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rozwoju. Patronat medialny sprawował Przegląd Techniczny – najstarsze czasopismo techniczne w Polsce i Europie.

LAUREATEM XIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „MŁODY INNOWATOR 2019/2020 W KATEGORII TECHNIKUM został Paweł Pyra – uczeń KL. III z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku za projekt „TANIA MIOLEKTRYCZNA PROTEZA RĘKI”, przygotowany pod kierunkiem mgr inż. Mariana Chrapko.

FINALISTAMI XIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „MŁODY INNOWATOR 2019/2020 W KATEGORII TECHNIKUM zostali uczniowie klas III Paweł Pyra, Tomasz Drygaś, Paulina Siek, Paulina Bona i uczeń klasy I- Aleksander Kardasz z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku za projekt „Wielowarstwowa maska filtrująca”, przygotowany pod kierunkiem mgr inż. Mariana Chrapko.

Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u dzieci i młodzieży. Laureaci otrzymują nagrody rzeczowe. Najlepsze prace są przedstawiane na krajowych i międzynarodowych wystawach wynalazków. Tematem innowacyjnego projektu jest dowolne rozwiązanie techniczne. Rozwiązanie to może być udoskonaleniem już istniejącego produktu lub nowym oryginalnym pomysłem na produkt przyszłości nadający się do przemysłowego stosowania. Konkurs organizowany jest przez Federację Stowarzyszeń Naukowo - technicznych - NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej, Terenowe Jednostki Organizacyjne NOT oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Uczniowie technikum RCEZ w Nisku co roku uczestniczą w konkursach i olimpiadach technicznych i innowacyjnych, zdobywają w nich najlepsze miejsca w Polsce, co niewątpliwie oznacza, że młodzież jest pomysłowa i ma bogatą wyobraźnię, którą potrafi umiejętnie wykorzystać.

Gala podsumowująca jubileuszowy, XIII Ogólnopolski Konkurs Młody Innowator, odbędzie się 25 września 2020 r. Dyplomy finalistów XIII etapu zostaną wysłane elektronicznie na adres e mail szkoły i nauczyciela prowadzącego pracę.

Naszym wspaniałym finalistom i laureatowi życzymy sukcesów na wielu jeszcze krajowych i międzynarodowych konkursach, olimpiadach oraz wystawach.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.