Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 368

Wczoraj 787

W ostatnim tygodniu 3217

W ostatnim miesiącu 15384

Wszystkich 814898

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

 

W dniach 14 i 23 listopada 2016 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyły się warsztaty „Aktywizacja wolontariuszy do samodzielnego przygotowywania projektów”. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” pn. „Każdy może zostać wolontariuszem” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania „Wolontariat w szkołach i placówkach”.
Warsztaty przeprowadziła Pani Edyta Nowaczewska - Prezes Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA.
W ramach 6-godzinnych warsztatów uczniowie biorący udział w projekcie mogli podnieść swój poziom wiedzy i umiejętności na temat samodzielnego przygotowywania projektów. W ramach warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest projekt, jak określać etapy przygotowania i realizacji projektu, jak diagnozować potrzeby odbiorców projektu, jak formułować cele, zadania i harmonogram projektu, jak mierzyć efekty, jak określać budżet projektu.
Ponadto dla uczestników projektu został zorganizowany konkurs z nagrodami na projekt najciekawszego działania wolontariackiego.

Obejrzyj galerię zdjęć.

W dniach 18 - 25 października 2016 r. w czterech szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu niżańskiego odbyły się zajęcia zwiększające kompetencje wolontariuszy „Wsparcie na starcie”. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Każdy może zostać wolontariuszem” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania „Wolontariat w szkołach i placówkach”. W projekcie biorą udział następujące szkoły:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku,
  • Zespół Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica,
  • Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem,
  • Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Warsztaty przeprowadził Pan Konrad Mężyński - Prezes stalowowolskiego Stowarzyszenia „Dobro Powraca”.
W ramach warsztatów uczniowie biorący udział w projekcie mogli podnieść swój poziom wiedzy na temat wolontariatu oraz świadomość na temat działalności wolontarystycznej.
W ramach warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest wolontariat i kim jest wolontariusz, jakie są prawa i obowiązki wolontariusza, jakie są zalety bycia wolontariuszem. Zostali również zapoznani z przykładami dobrych praktyk dotyczących działań wolontariackich.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku serdecznie zapraszają uczniów biorących udział w projekcie „Każdy może zostać wolontariuszem” do udziału w konkursie na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Poniżej zamieszczamy Regulamin konkursu wraz z załącznikami.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres konkurs-logo-SKW@wp.pl w terminie do 28 października 2016.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Regulamin konkursu

Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku serdecznie zapraszają uczniów do udziału w projekcie „Każdy może zostać wolontariuszem” finansowanym ze środków Ministerstwa Edukacji Zawodowej w ramach zadania „Wolontariat w szkołach i placówkach”.

Poniżej zamieszczamy Regulamin rekrutacji do projektu oraz formularz zgłoszeniowy.

Formularze zgłoszeniowe należy przekazywać do Opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu – Pani Edyty Maziarz lub Pani Joanny Mroczek w terminie do 14 października 2016.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie!

Regulamin rekrutacji          Formularz zgłoszeniowy

Copyright © 2015. All Rights Reserved.