Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiegała pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Wolontariuszami tegorocznej akcji porządkowej byli uczniowie z klasy 1A, którzy odpowiedzieli na zaproszenie p. Andrzeja Tofilskiego z nadleśnictwa Rudnik. Młodzież, pod opieką wychowawczyni Magdaleny Mazurek oraz p.Marianny Chudy - nauczycielki biologii, włączyła się w to przedsięwzięcie. Głównym przesłaniem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, - uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Po akcji sprzątania, uczniowie mieli okazję wysłuchać mini wykładu A.Tofilskiego na tematy związane z celem akcji. Ostatnim punktem programu było ognisko i wspólne biesiadowanie.

Wolontariusze promują tegoroczne hasła akcji m.in. "Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza"! czy "Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!". Każdego roku do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy. Współorganizatorki podkreślają, że akcja była niezwykle potrzebna, ma ogromny walor wychowawczy i uczy pokory wobec natury. Wychowawczyni klasy M.Mazurek zachęca wszystkich do realizowania kolejnych celów akcji - dołącz i Ty!

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.