Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podpisało patronacką umowę z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym w Stalowej Woli.

Na mocy porozumienia pracownicy banku będą prowadzić lekcje, ucząc młodzież świadomego korzystania z produktów i usług finansowych. Również dzięki współpracy uczniowie będą mieli możliwość odbywania praktyk w NBS w Stalowej Woli a także w filiach, które znajdują się w wiekszości gmin powiatu stalowowolskiego i niżańskiego. Ponadto nauczyciele będą mieli dostęp do scenariuszy zajęć o finansach oraz do konkursów rozwijających wiedzę o oszczędzaniu.

Jak informuje dyrektor Wacław Piędel współpraca rozpocznie sie już w tym roku ze względu na funkcjonujące w szkole klasy ekonomiczne, uczące się przedsiębiorczości lub działalności gospodarczej. W programie nauczania jest także bankowość a zajęcia z tej dziedziny z udziałem pracowników NBS w Stalowej Woli rozpoczną się już niebawem.

NBS w Stalowej Woli oferuje m.in. szkole dostęp do platformy TalentowiSKO.pl a jego głównym zadaniem jest uporządkowanie i rozszerzenie wiedzy o finansach oraz odniesienie ich do codziennych potrzeb.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.