Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 111

Wczoraj 700

W ostatnim tygodniu 1564

W ostatnim miesiącu 17844

Wszystkich 817358

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

lowe logotyp

IMG 8120Zakończenie kursu na sternika motorowodnego, w ramach projektu LOWE (Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji), prowadzonego w RCEZ w Nisku przez Powiat Niżański.

Certyfikaty ukończenia kursu wręczyli uczestnikom: Starosta Niżański Robert Bednarz, dyrektor RCEZ Wacław Piędel i koordynator projektu, wicedyrektor Andrzej Habigier.

Bractwo Flisackie z Ulanowa połączyło uroczystość wręczenia dyplomów z rozpoczęciem sezonu flisackiego.

IMG 8120 IMG 8126 IMG 8130 IMG 8145

IMG 8146 IMG 8153 IMG 8155 IMG 8152

lowe logotyp

DSCN6973

Tym razem chętni mieszkańcy powiatu niżańskiego rozpoczęli kurs na patent sternika motorowodnego. Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, którą zorganizowano w auli RCEZ w Nisku, a następnie przystąpiono do części praktycznej, odbywającej się w porcie flisackim w Ulanowie - informuje Andrzej Habigier, koordynator projektu. Kurs prowadzony jest przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, oddział w Stalowej Woli i bierze w nim udział około 30 uczestników.

Patent sternika motorowodnego daje uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych oraz morskich osłoniętych, a na pozostałych w odległości 2 Mm od brzegu - jachtami o długości do 12 m. Jest on przydatny nie tylko dla miłośników motorówek, ale także nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy.

Galeria zdjęć ...

Konferencja "LOWE jest dla Ciebie! Czyli Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji szansą na wzmocnienie i aktywizację społeczności lokalnej" z udziałem Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej miała miejsce w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Celem wydarzenia było przedstawienie nowego sposobu wykorzystania potencjału szkół w celu przygotowania ich do pełnienia funkcji lokalnych ośrodków wiedzy i edukacji dla osób dorosłych. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia szefowej MEN, która podkreśliła znaczenie tzw. „małych szkół” w aktywizowaniu lokalnych społeczności.

Podczas spotkania zaprezentowano przykłady dobrych praktyk, wśród których znalazło się Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Niska. Omówiono rolę szkół w aktywizowaniu lokalnych społeczności, przedstawiono efekty pilotażowego wdrożenia oferty edukacyjnej przez Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji oraz wskazano możliwości pozyskania środków finansowych na działania edukacyjne skierowane do osób dorosłych.

Starostwo Powiatowe w Nisku reprezentowali na konferencji: Wicestarosta Niżański Adam Mach i pani Anna Orzoł, Naczelnik Wydziału Edukacji, delegacja RCEZ - wicedyrektor Andrzej Habigier, nauczyciele: Anna Pucko i Grzegorz Malmon oraz przedstawicielka uczestników LOWE w powiecie niżańskim - pani Bogusława Kania. Wicedyrektor RCEZ zaprezentował działalność LOWE przed panią minister, jako przykład dobrych praktych. Po części oficjalnej wymieniono uwagi i spostrzeżenia dotyczące programu, a także delegacja niżańska wręczyła Annie Zalewskiej drobny prezent z ośrodka LOWE, działającego przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. 

Galeria zdjęć ...

 

lowe logotyp

ik pdf RAPORT

lowe logotyp

IMG 7931Ośrodek LOWE (Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji), zorganizowany w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, kieruje ofertę edukacyjną do osób dorosłych, mieszkańców gmin powiatu niżańskiego, w tym do rodziców/opiekunów młodzieży realizującej obowiązek szkolny.

Obecnie szkoła prowadzi wiele kursów m.in. kulinarny, językowy czy informatyczny. Kurs informatyczny dla początkujących i zaawansowanych prowadzą nauczyciele RCEZ. 
Planowane są jeszcze m.in. kursy na motorowadniaka i nurka, a zapisów na kolejne szkolenia można dokonać w sekretariacie szkoły: Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, ul. Sandomierska 1, tel. 15 841 20 61.

  • Projekt „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych”
  • Nr POWR.02.14.00-IP.02-00-002/16 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie

 IMG 7932 IMG 7933 IMG 7937

 IMG 7938 IMG 7939 IMG 7940

Copyright © 2015. All Rights Reserved.