Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konferencja "LOWE jest dla Ciebie! Czyli Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji szansą na wzmocnienie i aktywizację społeczności lokalnej" z udziałem Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej miała miejsce w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Celem wydarzenia było przedstawienie nowego sposobu wykorzystania potencjału szkół w celu przygotowania ich do pełnienia funkcji lokalnych ośrodków wiedzy i edukacji dla osób dorosłych. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia szefowej MEN, która podkreśliła znaczenie tzw. „małych szkół” w aktywizowaniu lokalnych społeczności.

Podczas spotkania zaprezentowano przykłady dobrych praktyk, wśród których znalazło się Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Niska. Omówiono rolę szkół w aktywizowaniu lokalnych społeczności, przedstawiono efekty pilotażowego wdrożenia oferty edukacyjnej przez Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji oraz wskazano możliwości pozyskania środków finansowych na działania edukacyjne skierowane do osób dorosłych.

Starostwo Powiatowe w Nisku reprezentowali na konferencji: Wicestarosta Niżański Adam Mach i pani Anna Orzoł, Naczelnik Wydziału Edukacji, delegacja RCEZ - wicedyrektor Andrzej Habigier, nauczyciele: Anna Pucko i Grzegorz Malmon oraz przedstawicielka uczestników LOWE w powiecie niżańskim - pani Bogusława Kania. Wicedyrektor RCEZ zaprezentował działalność LOWE przed panią minister, jako przykład dobrych praktych. Po części oficjalnej wymieniono uwagi i spostrzeżenia dotyczące programu, a także delegacja niżańska wręczyła Annie Zalewskiej drobny prezent z ośrodka LOWE, działającego przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. 

Galeria zdjęć ...

 

Copyright © 2015. All Rights Reserved.