Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

    21 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego oraz w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się Dzień Otwarty. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych był okazją do zapoznania gimnazjalistów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.

    W tym roku po raz kolejny obie szkoły zdecydowały się na zorganizowanie wspólnego Dnia Otwartego. Gimnazjaliści z powiatu, mogli w ciągu jednego dnia zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną zarówno szkoły ogólnokształcącej jak i technicznej.

    Spotkania w szkołach rozpoczęły się od wystąpień dyrektorów szkół - Jerzego Stelmacha w LO i Wacława Piędla w RCEZ. Na spotkaniach obecni byli także: Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz, wicestarosta Adam Mach oraz nauczyciele. Zarówno „Czarnieckiego” jak i „elektryk” odwiedzili przedstawiciele szkół gimnazjalnych z Jarocina, Ulanowa, Starego Nartu, Zarzecza, Nowosielca, Rudnika nad Sanem, Grobel, Jeżowego, Niska. Przyjechała także młodzież z powiatu stalowolskiego: Pysznicy, Lipy, Kłyżowa i Stalowej Woli.

    Po przedstawieniu przez dyrektorów oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny, gimnazjaliści rozpoczęli zwiedzanie szkół. Pracownie przygotowano w taki sposób, aby grupy zwiedzające dokładnie zapoznały się z profilami i związanymi z nimi rozszerzeniami oraz zawodami. Gimnazjaliści wzięli aktywny udział w przygotowanych przez niżańskie LO pokazach fizycznych, biologicznych i geograficznych. Rozwiązywali quizy humanistyczne i z przedmiotów ścisłych. Dla najlepszych czekały cenne nagrody w postaci piątek, a nawet szóstek „na start”, nagród rzeczowych ( długopisy i smycze) oraz przygotowanych przez licealistów smakołyków. Licealiści odpowiadali na pytania gimnazjalistów dotyczące profili oraz atmosfery w „Czarnieckim”. Podkreślali atuty szkoły: stuletnią tradycję, objęcie uczniów programem stypendialnym Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków, wysokie wyniki maturalne oraz indywidualne i grupowe sukcesy uczniów w konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się atrakcyjna oferta edukacyjna Czarnieckiego, gdzie w nadchodzącym roku uczniowie będą mogli kształcić się w klasach o profilach: humanistyczno – prawniczym, medycznym, politechnicznym, przyrodniczym i ekonomicznym. Nowością będzie klasa sportowa z dyscyplinami wiodącymi piłką nożną i piłką siatkową.

    RCEZ ugościło ponad 400 osób. Część artystyczną przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy 2D, Samorząd Uczniowski i przedstawiciele "Strzelca". Gimnazjaliści wysłuchali mini koncertu braci Żurawskich a następnie wzięli udział w konkursie "Koło fortuny". Quiz z nagrodami zawierał pytania dotyczące kierunków kształcenia w RCEZ, m.in.: elektryka, turystyka, ekonomia , geodezja. Dużym zainteresowaniem cieszył się profil mundurowy, który od tego roku będzie nowością w technikum informatycznym i elektronicznym RCEZ oraz praktyki zagraniczne, które odbyły się w Hiszpanii i i nadal trwają w Niemczech. Następnie wszyscy mieli okazję zobaczyć klasopracownie, halę sportową, strzelnicę, pracownię fotograficzną, do ćwiczeń geodezyjnych i wiele innych. Uczniowie RCEZ przygotowali także specjalne wydanie gazetki szkolnej "News", natomiast klasy wielozawodowe zaprezentowały swoje zdolności fryzjerskie, cukiernicze i kulinarne. Dyrekcja dziekuje za pomoc w organizacji Staroście Niżańskiemu Robertowi Bednarzowi, Agencji Reklamy Braw z Niska oraz państwu Winiarskim z Restauracji „Gospoda”.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.