Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego przygotowane zostało przez Samorząd Uczniowski, w hali sportowej RCEZ. Na ceremonii obecni byli Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Rodziców, Dyrekcja i kadra kierownicza RCEZ, Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie i cała społeczność szkolna.

    Część oficjalną rozpoczął dyrektor szkoły Wacław Piędel, który po krótkim podsumowaniu roku szkolnego życzył wszystkim udanych wakacji, a po zasłużonym odpoczynku szczęśliwego spotkania w przyszłym roku szkolnym. Także Starosta Niżański w swoim wystąpieniu zwrócił się do uczniów gratulując im promocji do kolejnych klas i jednocześnie zachęcił do mądrego, bezpiecznego i pożytecznego spędzania letniego czasu. Starosta Robert Bednarz, podziękował również dyrekcji i nauczycielom za dołożenie wszelkich starań i przyczynienie się do podniesienia jakości pracy szkoły i działalność promocyjną na rzecz uczniów i środowiska. Po kolejnych przemówieniach przewodniczącego RR i przewodniczącego SU, Starosta Niżański i dyrektor RCEZ wręczyli nagrody najlepszym uczniom szkoły. Również nagrodzeni zostali laureaci konkursów, uczestnicy programów unijnych i uczniowie, którzy szczególnie pracowali na rzecz szkoły.

    Ze względu na to, że w minionym roku szkolnym 2016/2017 ponad 40 uczniów RCEZ odbyło praktyki zagraniczne w niemieckich i hiszpańskich firmach, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego nie mogło zabraknąć podsumowania tego projektu. Dyrektor Wacław Piędel, kierownik kształcenia praktycznego Bartłomiej Winogrodzki oraz zespół projektowy w składzie: Alicja Świder, Grażyna Suchecka, Bogusław Bielak i Stanisław Królikowski wręczyli 26 uczniom kształcącym się w zawodach : technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i technik mechatronik certyfikaty udziału w projekcie mobilności „Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego” oraz certyfikaty od niemieckich pracodawców. Również 16 uczestników projektu mobilności „Europejskie praktyki EUROSUKCES” otrzymało certyfikaty udziału w praktykach zagranicznych, które odbyły się w hiszpańskich firmach w Maladze w Hiszpanii. Grupa reprezentuje zawody: technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik geodeta. Projekty zostały złożone w konkursie Erasmus+ 2015 i Erasmus + 2016, otrzymały dofinansowanie z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój(PO WER), 2014-2020.

    Po uroczystym zakończeniu wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas aby tam odebrać świadectwa i pożegnać się na czas wakacji w swoim gronie. W tym dniu uczniowie klasy 3AZ zakończyli kolejny etap nauki i odebrali świadectwo ukończenia szkoły. Przed nimi wybór podjęcia kolejnych lat nauki lub kariera zawodowa. Życzymy im powodzenia na dalszej drodze życia a całej społeczności szkolnej szczęśliwych wakacji i pełnych pozytywnych wrażeń!

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.