Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

proobronni logo v2Przedmiot Innowacja wojskowa jest realizowany w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w oddziałach 1A i 1C na kierunkach: technik informatyk oraz technik elektronik.

Uczniowie klasy mundurowej są kształceni zgodnie z poszerzonym programem nauczania realizując projekt ”Proobronni Terytorialni”. Zdobywają wiedzę o Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, regulaminach wojskowych oraz poznają służbę żołnierzy Garnizonu Nisko.

Podczas realizacji innowacji poznają symbole narodowe i wojskowe oraz znaki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Nabywają umiejętności z zakresu musztry indywidualnej i zespołowej, łączności i obrony przeciwchemicznej . Ponadto uczniowie biorą udział w specjalistycznych szkoleniach wojskowych: strzeleckich i sanitarnym w 3 Batalionie Inżynieryjnym w Nisku. Wszystkie zajęcia z zakresu wojskowości prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę zawodową Garnizonu Nisko.

Uczniowie wychowywani są w duchu patriotyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji kultury polskiej, kształtują postawę odwagi, honoru i szacunku do drugiego człowieka. Innowacja wojskowa to także dbałość o zdobywanie wiedzy, umiejętności, samokontroli, samooceny i samodzielnego podejmowania działań. Przedmiot Innowacja wojskowa ma na celu przygotowanie uczniów do egzaminów wstępnych do służby w wojsku lub w innych formacjach mundurowych.

Galeria zdjęć ...

Tekst: uczeń klasy mundurowej Bartłomiej MIĘTUS

Zdjęcia: nauczyciel Innowacji wojskowej mgr inż. Jan MAZIARZ

logo niMNEqC

Copyright © 2015. All Rights Reserved.