Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

            Biblioteka szkolna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wzbogaciła się o nowości wydawnicze i lektury, także te wykazane w nowej podstawie programowej.

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dotyczący wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży to projekt, do którego przystąpiła szkoła. Po realizacji działań RCEZ otrzymało 12.000 zł. z NPRCz oraz 3.000 zł. z Powiatu Niżańskiego.

            Warunkiem otrzymania dofinansowania była między innym realizacja akcji czytelniczych, których szkoła w ostatnich latach przeprowadziła bardzo dużo. Warto przypomnieć, że były to inicjatywy związane z Narodowym Czytaniem, spektakle słowno-muzyczne połączone z wystawą malarstwa i literatury, różnorodne konkursy np. na projekt okładki wybranej książki, stylizacje ubioru i fryzur na postać literacką, zajęcia biblioteczne i czytelnicze, organizacja Tygodnia Głośnego Czytania, spotkania czytelnicze z dziećmi z przedszkoli, spektakle teatralne dla dzieci i wiele innych.

            W trakcie realizacji projektu uczniowie i nauczyciele przygotowali listę książek, które ich zdaniem warto zakupić. Nauczycielki-bibliotekarki, na podstawie wskazanych utworów opracowały wykaz książek i wydawnictw, gotowych do zakupu. Przetarg wygrała „Firma Handlowo-Księgarska STAŃCZYK” ze Stalowej Woli, która zrealizowała zamówienie w grudniu 2017 r.

            W efekcie powyższych działań, w bibliotece RCEZ pojawiło się 708 nowych pozycji książkowych, przy czym 325 zupełnie nowych tytułów. Wśród woluminów znajdziemy nie tylko lektury szkolne, czy naukowe, ale także bestsellery. Wszystkie książki dostępne są dla młodzieży i cieszą się już dużym zainteresowaniem, zwłaszcza beletrystyka.

Galeria zdjęć ...

Copyright © 2015. All Rights Reserved.