Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 27

Wczoraj 700

W ostatnim tygodniu 1480

W ostatnim miesiącu 17760

Wszystkich 817274

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    W dniu 9 grudnia 2016 r. odbył się Dzień Wiedzy Ekonomicznej – wydarzenie podsumowujące realizację przez Powiat Niżański projektu „Bank wiedzy ekonomicznej” w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

    W przedsięwzięciu tym uczestniczyło 336 osób. Swoją obecnością Dzień Wiedzy Ekonomicznej zaszczycili m. in. Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Nawrocki, Wicestarosta Adam Mach, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Promocji Powiatu Janusz Bronkiewicz, a także uczniowie i nauczyciele RCEZ oraz LO w Nisku, młodzież z gimnazjów z powiatu niżańskiego wraz z opiekunami oraz inne osoby zainteresowane tematyką ekonomiczną.

    W trakcie Dnia Wiedzy Ekonomicznej odwiedzający uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt „Bank wiedzy ekonomicznej”, w trakcie której zaproszeni prelegenci mówili o ważnych kwestiach z zakresu ekonomi i finansów, w tym:

 • „Jak zarządzać domowym budżetem?”– Pani Aneta Sulich, Nadsański Bank Spółdzielczy SANBank w Stalowej Woli;
 • „Tradycyjne i nowe sposoby poszukiwania pracy” – Pani Monika Brzozowska, Powiatowy Urząd Pracy w Nisku;
 • „Jak stać się konkurencyjnym na rynku pracy” – Pani Katarzyna Woźniak, Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” w Racławicach;
 • „Jak założyć i prowadzić własną firmę?” – Pani Justyna Pyć, Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.

    Na zakończenie konferencji Starosta Niżański Robert Bednarz podziękował młodzieży, która uczestniczyła w projekcie oraz nauczycielom RCEZ w Nisku koordynującym projekt – Katarzynie Słomiany i Katarzynie Przybylskiej – za zaangażowanie i wkład pracy włożony w sukces tego projektu. Podziękował dyrekcji i nauczycielom RCEZ w Nisku za to, że stwarzają młodzieży warunki do wszechstronnego rozwoju i wyposażają ją w umiejętności potrzebne w codziennym życiu. Starosta Niżański wraz z Dyrektorem RCEZ w Nisku Wacławem Piędlem wręczyli 24 najbardziej zaangażowanym uczestnikom projektu dyplomy oraz upominki.

    Konferencji towarzyszyła wystawa zdjęć z działań projektowych. Dodatkowo uczestnicy sekcji radiowej, prasowej i konkursowej prezentowali odwiedzającym efekty swojej rocznej pracy m.in. audycje ekonomiczne i gazetki ekonomiczne.

    Całkowity koszt realizacji projektu to 47529,98 zł, w tym dofinansowanie z NBP w wysokości 35000 zł. Głównym celem tego projektu jest podniesienie poziomu wiedzy ekonomicznej i finansowej oraz kształtowanie postaw sprzyjających zapobieganiu wykluczeniu finansowemu u minimum 400 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

    Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Obejrzyj galerię zdjęć.

9 grudnia 2016 r. w godz. 8:00 - 14:00 w auli RCEZ w Nisku odbędzie się „Dzień Wiedzy ekonomicznej”. Przedsięwzięcie jest częścią realizowanego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wspólnie z Powiatem Niżańskim projektu „Bank wiedzy ekonomicznej” dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Tego dnia podczas konferencji ekonomicznej zaproszeni prelegenci przybliżą odwiedzającym zagadnienia związane z poszukiwaniem pracy, zakładaniem działalności gospodarczej i zarządzaniem domowym budżetem. Dodatkowo uczestnicy sekcji radiowej, prasowej i konkursowej prezentować będą efekty swojej rocznej pracy (ekonomiczne audycje radiowe, gazetki ekonomiczne oraz przeprowadzone konkursy). Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć z działań projektowych. Serdecznie zapraszamy!

W naszej szkole realizowany jest, dofinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej, projekt „Bank Wiedzy Ekonomicznej”. W programie tym, pod opieką Pani Katarzyny Słomiany oraz Pani Katarzyny Przybylskiej, młodzież szkolna prowadzi trzy sekcje: radiową, prasową oraz konkursową.
Przez ostatnie tygodnie w naszym projekcie wydarzyło się dużo ciekawych rzeczy. Poniżej znajdziecie szczegóły naszej aktywności.

październik

24 uczestników projektu wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bankowej składającej się z części wykładowej oraz warsztatów. W trakcie tego spotkania poszerzyli swoją wiedzę na temat działalności Narodowego Banku Polskiego oraz nauczyli się rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych. Z wyjazdu wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
(galeria zdjęć)

listopad

Uczniowie udzielający się w sekcji radiowej opracowali oraz nagrali w profesjonalnym studiu Radia Leliwa w Stalowej Woli cztery części audycji radiowej związanej z tematyką poszukiwania pracy. Oto linki do audycji:

 1. cz. I - Sposoby poszukiwania pracy.
 2. cz. II - Jak stworzyć profesjonalne CV?
 3. cz. III – Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
 4. cz. IV – Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dodatkowo streszczenie audycji radiowej Radio Leliwa wyemitowało w dniu 28 listopada 2016 r. o godz. 15:30.

Link do streszczenia

Dodatkowo uczniowie nagrali również w Radiu Leliwa cztery części audycji poświęconej gospodarowaniu budżetem domowym. Oto linki do audycji:

 1. cz. I – Po co tworzyć budżet?
 2. cz. II – Zasady zarządzania domowym budżetem.
 3. cz. III – Lokaty.
 4. cz. IV – kredyty.

Już wkrótce skrót tej audycji ukaże się w Radiu Leliwa, a o dacie emisji będziemy Was informować na naszym fanpage.

Uczniowie udzielający się w sekcji prasowej wydali drugi numer gazetki ekonomicznej, tym razem poświęcony zarządzaniu przedsiębiorstwem. Oto ona: (link do pdf gazetki)

Dodatkowo Tygodnik Sztafeta opublikował 24 listopada 2016 r. wybór najlepszych artykułów z tej właśnie gazetki. Sami popatrzcie (link – pdf strony ze sztafety)

To nie koniec, uczniowie kończą prace nad trzecim numerem, który ukaże się już w grudniu!

Uczniowie udzielający się w sekcji konkursowej przeprowadzili konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na prezentację multimedialną dotyczącą zarządzania przedsiębiorstwem. Wpłynęło aż 41 prac. Komisja konkursowa przez kilka godzin sprawdzała prezentacje, obradowała i wyłoniła trzech zwycięzców, którzy otrzymali tablety: Katarzyna Dąbek – LO Nisko (I), Grzegorz Rychlak – RCEZ (II) i Klaudia Bartyna – RCEZ (III).

Obecnie uczniowie z tej sekcji przygotowują konkurs dla osób bezrobotnych z powiatu niżańskiego w formie testu wiedzy z zakresu gospodarowania budżetem domowym, który już 2 grudnia 2016 r. o godz. 10:00 przeprowadzą w auli RCEZ w Nisku.

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage BANK WIEDZY EKONOMICZNEJ (link)!

Sekcja konkursowa działająca w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, w ramach realizacji projektu „Bank wiedzy ekonomicznej” dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski, ogłasza konkurs dla osób bezrobotnych z powiatu niżańskiego w formie testu wiedzy pt. „Gospodarowanie budżetem domowym”.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz dostarczyć ją do sekretariatu szkoły RCEZ w Nisku lub przesłać mailem na adres k.slomiany@wp.pl

Test wiedzy już 2 grudnia 2016 r. o godz. 10:00 w auli RCEZ w Nisku. Na zwycięzców czekają tablety!

Szczegóły konkursu na plakacie informacyjnym oraz w regulaminie (Link do regulaminu konkursu).


Link do karty zgłoszenia udziału w konkursie

66. uczestników, blisko 55 pytań i tylko 9. zwycięzców, oto bilans przeprowadzonych quizów ekonomicznych, w których wzięli udział niżańscy gimnazjaliści.

W dniach 24 i 28 października 2016 r. uczestnicy sekcji konkursowej pod okiem opiekunów Katarzyny Słomiany i Katarzyny Przybylskiej przeprowadzili quizy ekonomiczne w gimnazjach na terenie Niska. Łącznie w przedsięwzięciu tym wzięło udział 66 gimnazjalistów. Quizy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy bardzo chętnie udzielali odpowiedzi na pytania przygotowane przez sekcję konkursową. W każdym gimnazjum wyłoniono po 3 laureatów quizu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, natomiast pozostali uczestnicy upominki w postaci płyt edukacyjnych o tematyce ekonomicznej.

Przeprowadzone quizy są częścią realizowanego wspólnie z Powiatem Niżańskim w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku projektu „Bank wiedzy ekonomicznej” dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.