Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 30

Wczoraj 172

W ostatnim tygodniu 1107

W ostatnim miesiącu 579

Wszystkich 788371

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

ed bezp loga

W dniu 15 grudnia 2017 r. odbył się „Dzień dla bezpieczeństwa” – forum podsumowujące projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, który został dofinansowany w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który wpisuje się w cel szczegółowy 3 Programu – Edukacja dla bezpieczeństwa.

Zaplanowania uroczystość rozpoczęła się przekazaniem do użytkowania defibrylatora AED, z kluczem pediatrycznym, zakupionego w ramach projektu, który jest zlokalizowany na budynku Starostwa Powiatowego w Nisku (Plac Wolności 2).

Następnie w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyło się podsumowanie projektu, w którym licznie uczestniczyli nie tylko zaproszeni goście, ale przede wszystkim młodzież z powiatu niżańskiego.

Imprezę rozpoczęła etiuda profilaktyczna „Poczekalnia”, którą przygotowała Niżańska Grupa Pat, której opiekunem jest Mirosław Szczęch. Członkowie tej grupy wywodzą się z niżańskiej „trójki” i od 4 lat realizują zadania z zakresu profilaktyki rówieśniczej pod szyldem ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty”.

Po występie młodzieży, Wicedyrektor RCEZ w Nisku Anna Brak, która prowadziła „Dzień dla bezpieczeństwa”, odczytała list od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka przesłany na ręce Starosty Niżańskiego. Głos zabrali również Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Nawrocki.

Projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego” prowadzony jest od września do grudnia br. i zakłada realizację działań na terenie powiatu niżańskiego przez 2 szkoły ponadgimnazjalne – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

Dzięki jego realizacji, dzięki szerokiej działalności profilaktycznej, znacznie zmniejszy się ilość zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży (alkohol, narkotyki, cyberprzemoc, przemoc rówieśnicza), stworzona zostanie w środowisku szkolnym moda na zdrowy styl życia, ulegnie zmniejszeniu liczba zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich. Bardzo ważnym aspektem projektu jest to, że młodzież i dorośli poprzez szkolenia i pokazy zdobyli umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pomocy przedmedycznej.

W ramach projektu organizowano wspólnie z instytucjami współpracującymi, a ich było wiele, spotkania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym – od przedszkolaków i dzieci, przez młodzież, dorosłych i seniorów, podczas których wszystkim uczestnikom rozdawano odblaski zakupione w ramach projektu.

Dla młodzieży zaplanowano atrakcyjne formy spędzania czasu, proponując im. np. spływ galarami po Sanie, wycieczki rowerowe do Zwierzyńca i na trasie Krzeszów – Kuryłówka, czy turnieje sportowe z nagrodami, podczas których mogli też, pod okiem fachowców – naszych strażaków i  ratowników z naszego Szpitala – przećwiczyć udzielanie pomocy przedmedycznej, korzystając z zakupionego fantoma czy defibrylatora szkoleniowego (takie szkolenia odbyły się na 5 imprezach).

Młodzież niżańskiego LO oraz Hufca ZHP, a także pracownicy naszych szkół przeszli Kurs Pierwszej Pomocy (uzyskali stosowne zaświadczenia) oraz Kurs Podstaw Pierwszej Pomocy (sfinansowane w ramach projektu) – wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Obejrzyj galerię zdjęć...

Copyright © 2015. All Rights Reserved.