Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2

Wczoraj 268

W ostatnim tygodniu 1169

W ostatnim miesiącu 2104

Wszystkich 793668

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

lowe logotyp

DSC061911loweLokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) w Powiecie Niżańskim działa przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Szkoła organizuje kursy i szkolenia zarówno dla rodziców dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół w powiecie niżańskim, jak i innych mieszkańców społeczności lokalnej.

RCEZ w Nisku zakończyło niedawno jeden z pierwszych kursów języka angielskiego, ale jednocześnie otworzyło nabór na kolejne. Obecnie trwają: kurs języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Zdziarach i kurs informatyczny dla początkujących i zaawansowanych, które prowadzone są w szkole przez nauczycieli RCEZ. Jedną z atrakcyjnych form szkoleń są kursy kulinarne, które dzięki odpowiedniemu zapleczu odbywają się w Świetlicy Wiejskiej przy OSP w Wólce Tanewskiej, Świetlicy Wiejskiej w Zdziarach, Wiejskim Domu Kultury w Bielińcu i Świetlicy Wiejskiej w Majdanie Golczańskim.

Jak informuje koordynator LOWE, wicedyrektor RCEZ Andrzej Habigier, to nie koniec oferty, ponieważ jest duże zapotrzebowanie wśród mieszkańców na różne kierunki kształcenia. Ponownie trwa nabór na kurs językowy w szkole, a dzięki współpracy z ulanowskimi flisakami planowane są jeszcze m.in. kursy na motorowadniaka i nurka.

Z analizy ankiet wynika, że kursanci są niezwykle zadowoleni z takich form kształcenia. Wśród uczestników kursów kulinarnych najczęściej pojawiają się głosy, że wiele zyskali jeśli chodzi o wiedzę z przygotowania i dekoracji potraw oraz, że dzięki trwającym szkoleniom rozwijają swoje umiejętności i technikę przyrządzania dań.

Przypominamy, że Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) w Powiecie Niżańskim, działający przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku skierowany jest do mieszkańców powiatu  ze szczególnym uwzględnieniem osób z utrudnionym dostępem do jakichkolwiek form edukacji osób dorosłych, z niskim poziomem wykształcenia lub wykształceniem wymagającym aktualizacji (najwyżej zasadniczym zawodowym lub średnim i policealnym zdobytym w zeszłym wieku), związanych z rolnictwem, nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych, podlegających formom pomocy społecznej i wsparcia rodziny, będących w wieku 45+.

IMG 2589lowe IMG 20180301 174752lowe IMG 2593lowe

Copyright © 2015. All Rights Reserved.