Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 528

Wczoraj 414

W ostatnim tygodniu 528

W ostatnim miesiącu 11212

Wszystkich 686216

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    Stowarzyszenie Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku z w ramach projektu „Czas na rower!”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zorganizowało wycieczkę rowerową po Roztoczańskim Parku Narodowym.

    Wycieczka ta odbyła się 6 października 2016r. Uczestnikami szlaku rowerowego byli uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej pod opieką nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych w zawodzie technik obsługi turystycznej Edyty Maziarz i Romana Podgórskiego. Autokarem z Niska a następnie rowerami ze Zwierzyńca uczniowie wraz z opiekunami realizowali zaplanowaną wycieczkę. Trasa rowerowa wiodła przez Sochy, Szozdy, Tereszpol do Górecka. Szlak na tym odcinku wiedzie wzdłuż osi Roztocza, przecina doliny rzek malowniczo wcinających się w strefę krawędziową, wspina się na wierzchownicy ukazując roztoczańskie panoramy pól i lasów z położonymi w dolinach wioskami i miasteczkami. Uczniowie obserwowali urozmaiconą rzeźbę terenu, szatę roślinną, występujące tu zabytki kultury oraz specyficzny krajobraz. Przebyty przez nas odcinek trasy jest godny zainteresowania. W obszarze tym najlepiej widać, że Roztocze to nie tylko granica geologiczna pomiędzy Europą Wschodnia i Zachodnią, ale również pogranicze kultur. Dowodzą tego zabytkowe cerkwie, kościoły i budynki dawnych synagog. O burzliwej historii świadczą liczne pomniki i cmentarze przypominające powstanie styczniowe, kampanie wrześniowa 1939 r. , walkę partyzancką podczas II Wojny Światowej i okres powojenny.  

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.