Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 528

Wczoraj 414

W ostatnim tygodniu 528

W ostatnim miesiącu 11212

Wszystkich 686216

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    Stowarzyszenie Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku z w ramach projektu „Czas na rower!”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zorganizowało wycieczkę Lipskim Szlakiem Rowerowym.

    Wycieczka ta odbyła się 25 października 2016 r. Uczestnikami szlaku rowerowego byli uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej pod opieką nauczycieli Edyty Maziarz i Bogusława Bielaka.

    Wyprawę rowerową grupa rozpoczęła w Zaklikowie. Dla prawdziwych koneserów przyrody największym atutem gminy Zaklików jest z pewnością bliskość Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie. W granicach Parku otworzono aż sześć rezerwatów przyrody, które chronią najcenniejsze piękno przyrodnicze tego regionu. Na terenie gminy Zaklików uczestnicy wycieczki odwiedzili rezerwat przyrody Łęka, gdzie występuje wiele rzadkich i chronionych gatunków flory i fauny. Na terenie rezerwatu obserwowali też niezwykłe walory krajobrazowe: dolinę rzeki Łukawica z głęboko wciętym w podłoże korytem i licznymi meandrami, śródleśne łąki i odnawiające się lasy z jesionem, wiązem i jaworem. Kompleks Lasów Janowskich i Lipskich jest miejscem aktywnego wypoczynku. Różnorodność naturalnych ekosystemów wodno-leśnych stanowi raj dla przyrodników, myśliwych i wędkarzy. Miejscowe lasy są dużą atrakcją łowiecką. Podziwiając piękno i walory turystyki w gminie Zaklików uczniowie i nauczyciele zwiedzili: Zamek rycerski w Zaklikowie, XVI-wieczny kościół modrzewiowy pw. Świętej Anny, XVII-wieczny murowany kościół pw. Świętej Trójcy i zachwycający układ urbanistyczny starej części Zaklikowa.

    Z Zaklikowa szlakiem rowerowym pojechali przez Potoczek do Malińca. Część trasy biegnie szosami, ale w większej jej części między lasami. Po przejechaniu tej pięknej i malowniczej trasy, turyści odpoczywali w zajeździe „Rybka”, znajdującym się w Zaklikowie.  

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.