Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 110

Wczoraj 700

W ostatnim tygodniu 1563

W ostatnim miesiącu 17843

Wszystkich 817357

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

W Nisku

24 czerwca 2016 r. o godzinie 9.00 w hali sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej spotkali się uczniowie klas technikum , zasadniczej szkoły zawodowej, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2015/2016. W tym wydarzeniu udział wzięli: Starosta Niżański Robert Bednarz, Ks. Proboszcz Parafii Sanktuarium św. Józefa Franciszek Grela, Dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, I Wicedyrektor Bogusław Bielak , Wicedyrektor Beata Józefczyk oraz wychowawcy i nauczyciele. W okolicznościowych przemówieniach padło wiele ciepłych słów i życzeń.

Uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, pamiątkowe dyplomy za aktywność, pracę w Samorządzie Uczniowskim, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy, certyfikaty, które zdobyli uczestnicząc w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

W Złoczowie

 

26 czerwca 2016 r. o godz. 13.00 w Złoczowie na Ukrainie spotkali się uczniowie, rodzice i delegacja z RCEZ. W czasie spotkania zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. W tym wydarzeniu udział wzięli: Wicestarosta Niżański Adam Mach, Dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, opiekunka grupy Tatiana Khaverko oraz nauczyciele Alicja Świder i Jerzy Jakubów.

 

 

Najlepsi uczniowie w szkole

 1. Olesia Pyrch klasa 1T średnia 5,42
 2. Żurawski Paweł klasa 1D średnia 5,39
 3. Żurawski Piotr klasa 3A średnia 5,33
 4. Rychlak Grzegorz klasa 3C/1 średnia 5,29
 5. Petrovets Vasylyna klasa 1T średnia 5,26
 6. Shchyhoryieva Anastasiia klasa 1T średnia 5,21
 7. Kruk Ewelina klasa 2E średnia 5,15
 8. Derylak Grzegorz klasa 3B średnia 5,08
 9. Żaczek Michał klasa 3C/2 średnia 5,07
 10. Grabarz Adrian klasa 2B średnia 5,00

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości, wytchnienia, odpoczynku i okazją do przeżycia wielu wspaniałych przygód!

Obejrzyj galerię zdjęć.


    Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej od października 2015 do czerwca 2016 uczestniczyło w konkursie pt. „Szkoła otwarta na wielokulturowość” i po prawie roku pracy uzyskało tytuł „Szkoła otwarta na wielokulturowość”. Konkurs miał na celu przybliżenie zagadnień związanych ze specyfiką pracy z dzieckiem cudzoziemskim oraz poznanie kultury polskiej, kultury ukraińskiej oraz innych kultur. W szkole uczy się 47 uczniów pochodzących z Ukrainy, którzy od 1 września 2015 podjęli naukę w klasach technikum. W realizację konkursu zaangażowali się uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wraz ze swoimi nauczycielami. Zadania konkursu obejmowały zagadnienia ujęte w osiem grup tematycznych, wymagały współpracy i zaangażowania uczniów i nauczycieli.

Zrealizowano wszystkie tematy konkursu:

 1. Pogadanka nt. różnych kultur wraz z nauką podstawowych zwrotów w różnych językach.
 2. „Kuchnie świata, czyli potrawy, które wyróżniają dane państwo” – prezentacja potraw z różnych stron świata i ich degustacja.
 3. Przygotowanie ogólnoszkolnego konkursu dot. znajomości państw świata pt. „Co kraj to obyczaj”.
 4. „Przewodnik po świecie”. Prezentacja najciekawszych miejsc turystycznych z krajów pochodzenia uczniów.
 5. Przygotowanie przewodnika po regionie.
  Wędrówka po Podkarpaciu. Przewodnik po regionie
 6. Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej.
 7. Opracowanie Tablicy Dobrego Wychowania – czyli wskazówek, jak się odnosić do obcokrajowców, na co zwracać uwagę, jak takie same zachowania są interpretowane w różnych kulturach.
 8. Przygotowanie szkolnej wystawy - regionalne stroje różnych kultur.
 9. Kurs „Praca z dzieckiem cudzoziemskim”.

W przeprowadzenie działań w ramach konkursu zaangażowali się nauczyciele języków obcych i przedmiotów humanistycznych: Magdalena Mazurek, Joanna Czubat- Szlendak, Grażyna Suchecka, Anna Sobiło, Joanna Mroczek, Alicja Świder, Anna Brak, Roman Podgórski, Anna Pucko i Halina Wiącek.

Zadania w trakcie realizacji konkursu „ Szkoła otwarta na wielokulturowość” koordynowały Beata Józefczyk i Alicja Świder.

Więcej:
https://www.facebook.com/World-Talks-1691297644446982/?fref=ts
http://www.lo.nisko.pl/index.php/aktualnosci/582-naukowa-majowka-z-czarnieckim
http://rceznisko.pl/rcez/index.php/galeria-zdjec/category/33-spotkanie-wigilijne-przy-sanktuarium-sw-jozefa-w-nisku-20-12-2015?limitstart=0
https://youtu.be/DRKwJ1_Sjho

Obejrzyj galerię zdjęć.

CCNA Discovery: Sieci dla domu i małych przedsiębiorstw

    Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej jest szkołą, w której uczniowie mogą zdobywać dodatkowe umiejętności potwierdzone certyfikatami uznawanymi na rynku pracy w Polsce i na świecie. Kształcenie zawodowe uzupełniają kursy, szkolenia oraz wyjazdy na praktyki zagraniczne.

    W ramach Pracowni lokalnych sieci komputerowych uczniowie 3C i 3D uczestniczyli w zajęciach Akademii CISCO działającej przy RCEZ. Kurs pt. CCNA Discovery 4.0 sieci dla domu i małych przedsiębiorstw ukończyli uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie technik informatyk. Otrzymali oni certyfikaty i listy pochwalne za wysokie wyniki ukończonego kursu. Dodatkową wiedzę, umiejętności i kompetencje uczniowie zdobyli pod opieką Bogusława Bielaka i Stanisława Królikowskiego, nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych.

    Uroczyste rozdanie certyfikatów Akademii CISCO odbyło się 7 czerwca 2016 r. w auli szkolnej. Certyfikaty wręczał Stanisław Królikowski, kierownik kształcenia praktycznego w RCEZ. Dokumenty otrzymali:

1. Robert Bernat 11. Rafał Podgórczyk 21. Krystian Gimpel
2. Wojciech Biesiadecki 12. Bartłomiej Puzio 22. Bartłomiej Kuryś
3. Karol Bona 13. Daniel Rychlak 23. Arkadiusz Mierzwa
4. Jakub Gębala 14. Dawid Smogorzewski 24. Wojciech Ruszkowski
5. Eugeniusz Jajko 15. Daniel Sobina 25. Krystian Stec
6. Arkadiusz Juśko 16. Adam Szot 26. Mariusz Sudoł
7. Jakub Klusek 17. Konrad Sztaba 27. Robert Szeremeta
8. Łukasz Książkiewicz 18. Krzysztof Wachałowicz 28. Damian Tęcza
9. Małgorzata Martyna 19. Robert Węglarz 29. Michał Wereski
10. Mateusz Moch 20. Damian Garanty 30. Michał Żaczek

Akademia CISCO

    Celem kursu jest wprowadzenie do podstawowych koncepcji i technologii sieciowych. Kurs zapewnia także praktyczne wprowadzenie do obsługi sieci i Internetu za pomocą narzędzi i urządzeń powszechnie używanych w domach i małych firmach. Materiały online pomagają w doskonaleniu umiejętności planowania i implementacji małych sieci do różnych celów. Kurs uczy umiejętności niezbędnych do uzyskania uprawnień do instalowania sieci domowej. Przygotowuje on również do nabycia pewnych umiejętności wymaganych na stanowisku technika sieciowego, technika komputerowego, instalatora okablowania czy pracownika biura pomocy.

    Istotną częścią kursu są praktyczne ćwiczenia oparte na pracy z komputerem i wszelkimi aplikacjami, dzięki którym uczniowie i instruktorzy zdobywają doświadczenie w pracy w Akademii Sieci. Poprzez udział w Akademii Sieci, uczniowie RCEZ dołączyli do społeczności, którą łączą wspólne cele i technologie. Szkoły ze 160 krajów uczestniczą w niniejszym programie, w tym Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

    Interaktywna mapa sieci Akademii Sieci Cisco na http://www.academynetspace.com.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    7 czerwca 2016 r. uczestnikom projektu, którzy od 8 lutego 2016 do 4 marca 2016 realizowali praktyki zagraniczne w ramach projektu mobilności Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój PO WER współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”) zostały wręczone dokumenty Europass Mobilność oraz dokumenty od niemieckich pracodawców. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta niżański Adam Mach, dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, wicedyrektor Beata Józefczyk, kierownik kształcenia praktycznego Stanisław Królikowski, koordynatorki projektu: Alicja Świder i Grażyna Suchecka oraz nauczyciele i uczniowie zaproszeni na tę okoliczność. Głos zabrali uczestnicy mobilności, którzy wyrazili swoją wdzięczność dla organizatorów i opiekunów praktyk.

- Wyjazd do Berlina był bardzo ważnym wydarzeniem w czasie mojej edukacji w technikum. Poznałem wspaniałych ludzi, którzy pokazali mi rzeczywistość z nowej perspektywy. Chciałbym podkreślić wartość edukacyjną tego wyjazdu oraz możliwość przebywania w wielkim mieście, w Berlinie. Polecam wszystkim staże zagraniczne - powiedział Grzegorz.

- Podczas nauki w RCEZ miałem możliwość odbywania zagranicznych praktyk zawodowych. Pracowałem jako informatyk w firmie, język obcy nie stanowił problemu: komunikowałem się po niemiecku i angielsku. Uważam, że udział w stażu podniósł moje kompetencje zawodowe, przełamał opór w posługiwaniu się językiem obcym a także pozwolił nawiązać cenne kontakty - dodaje Michał.

Następnie uczestnicy otrzymali certyfikaty i dokumenty Europass Mobilność, które wręczali wicestarosta niżański Adam Mach i dyrektor RCEZ Marcin Pilarski.

Czytaj więcej...

    W ubiegły piątek w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyła się XI edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech.

    Główne cele konkursu to promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych, motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz poznawania innych kultur. Do zmagań konkursowych w obu wersjach językowych przystąpiło 25 uczniów. Konkurs miał formę jednorazowego testu, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 45 minut.

    Laureatami w kategorii języka angielskiego są:

        I miejsce – Kamil Wdowiak (kl.2E)
        II miejsce – Kacper Gleich (kl.2E)
        III miejsce – Mateusz Kozioł (kl.3A)

    W kategorii języka niemieckiego zwycięzcami zostali:

        I miejsce – Mateusz Moch (kl.3D)
        II miejsce – Ireneusz Nieradka (kl.1B)
        III miejsce – Krzysztof Karaś (kl.2D)

    Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego: Joanna Czubat-Szlendak, Magdalena Mazurek, Grażyna Suchecka oraz Elżbieta Wojciechowska.

Zwycięzcom gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

   

 

   W dniu 3 czerwca 2016 r. odbył się V Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Niżańskiego i Dyrektora RCEZ. W turnieju wzięło udział 6 drużyn uczniów gimnazjów Powiatu Niżańskiego : Gimnazjum nr 1 w Nisku, Gimnazjum nr 2 w Nisku, Gimnazjum nr 3 w Nisku, Zespół Szkół w Ulanowie Gimnazjum nr 1 i nr 3 z Niska wystawiły po dwie drużyny. Nagrody wręczyli: wicestarosta niżański Adam Mach oraz wicedyrektor RCEZ Bogusław Bielak.

 

 

Czytaj więcej...

    Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Nisku organizuje przedsięwzięcia adresowane do mieszkańców Niska w różnym wieku. Wystawa malarstwa, rękodzieła, piosenki ukraińskie oraz słodycze z okazji Dnia Dziecka to wspólne działanie nauczycieli i uczniów dla niżańskich przedszkolaków.

    Elżbieta Boukourbane, niżańska malarka i artystka, nauczycielka wiedzy o kulturze RCEZ przygotowała wystawę swoich prac malarskich pt. „Bajkobrazy” dedykowanych dzieciom. Wystawie towarzyszył koncert pieśni ukraińskich w wykonaniu uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz pokaz rękodzieła Wojciecha Lenia, ucznia RCEZ. Młodzież z klas 1T i 1D zaśpiewała dla dzieci z przedszkola Dom Misia w Dniu Dziecka. Dzieci również zaśpiewały piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Spotkanie prowadziła Anna Banach, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nisku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    W Olimpiadzie Innowacji Technicznych, uczniowie Elektryka od lat zdobywali najwyższe laury w Polsce. Dla nauczycieli, promotorów prac, zwycięstwo w etapie okręgowym i zakwalifikowanie w danym roku, pracy uczniów do finału krajowego, z uwagi na powtarzające się coroczne sukcesy, stało się standardem. Dwaj ubiegłoroczni absolwenci szkoły, zdobyli tytuł laureata i otrzymali pierwsze i drugie miejsca w prestiżowym Konkursie Młodego Innowatora. Kolejna czwórka została laureatami szczebla centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych zdobywając pierwsze miejsce w kategorii "pomoc dydaktyczna" i nagrodę specjalną w kategorii "usprawnienie softwarowo - techniczne" Biorąc, pod uwagę wskaźnik, liczbę sukcesów na szczeblu ogólnopolskim do liczby uczniów w szkole, Technikum Elektroniczne, plasuje się od wielu już lat w ścisłej, krajowej czołówce.

    W tym roku wszystkie prace uczniów naszej szkoły, zgłoszone do etapu okręgowego, zostały zakwalifikowane się do ogólnopolskiego finału. Tytuł laureata lub finalisty będzie dla autorów prac przepustką na uczelnie techniczne i zagwarantuje zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

 • Adrian Szabat, Rafał Kutyła - I miejsce w kategorii usprawnienie softwarowo - techniczne: praca pt. "Centralny zamek do drzwi dla osób niepełnosprawnych",
 • Paweł Siembida, Paweł Pelic - II miejsce w kategorii pomysł techniczny: praca pt. "Zasilanie silników spalinowych mieszanką paliwowo - wodorową",
 • Adrian Szabat, Rafał Kutyła - II miejsce w kategorii usprawnienie softwarowo - techniczne: praca pt. "Projekt i wykonanie wzmacniacza gramofonowego",
 • Bartłomiej Zaguła, Rafał Tabian - II miejsce w kategorii pomysł ekologiczny: praca pt. "Elektrownia wiatrowa o poziomym położeniu łopat",
 • Piotr Żurawski, Paweł Żurawski, Wojciech Pawłowski - III miejsce w kategorii pomoc dydaktyczna: praca pt. "Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej".

Czytaj więcej...

Ranking Perspektywy STEM 2016
    Nauka, technologia, inżynieria i matematyka to obszar sukcesów i wspaniałych wyników uczniów i nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w ogólnopolskim rankingu Perspektyw 2016. Technikum Elektroniczne uplasowało się na 58, a Technikum Informatyczne na 100 miejscu w rankingu.

    Celem Rankingu Liceów i Techników STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka, a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych. Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia. Ranking STEM wśród liceów przeprowadzono po raz drugi, wśród techników - po raz pierwszy.

W rankingu STEM (nazwa od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), zarówno jeśli chodzi o licea, jak i o technika, uwzględniono te szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ranking został oparty na trzech kryteriach: wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych - matematyki, fizyki z astronomią, chemii i informatyki, wynikach matury obowiązkowej z matematyki oraz sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM. Nad prawidłowością przygotowania rankingu, ustaleniem jego metodologii, nadzorem nad weryfikacją danych oraz zatwierdzeniem i ogłoszeniem wyników czuwała kapituła złożona z osób zaufania publicznego, mających uznany dorobek w dziedzinach objętych rankingiem.

    Przewodniczącym kapituły jest rektor AGH w Krakowie prof. Tadeusz Słomka. Łącznie sklasyfikowano 100 najlepszych techników STEM w Polsce.
Więcej na stronie : http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2983&Itemid=403

Wyróżnienia dla uczniów RCEZ w Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta

    24 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne oraz konferencja dla uczestników i ich opiekunów.
    Eliminacje szkolne IX edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta odbyły się w naszej szkole 13 maja br., i wzięło w nich udział 24 kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik organizacji reklamy i technik geodeta. Uczniowie przygotowywani byli pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Katarzyny Słomiany, Katarzyny Przybylskiej i Grażyny Habigier-Pipskiej.
Szkolna Komisja Konkursowa do etapu międzyszkolnego zakwalifikowała następujących uczniów: Krystiana Palczaka –2D, Piotra Sibigę –1B i Jakuba Ćwikłę –2D.
Zakwalifikowani uczniowie wraz z opiekunem G. Habigier-Pipską uczestniczyli w dniu 19 maja br. w konferencji poświęconej tym zagadnieniom, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli. Prelegentami na konferencji byli: Pan Jerzy Kozielewicz Powiatowy Rzecznik Konsumentów, który omówił przysługujące klientom prawa, Pan Andrzej Moskal pracownik Banku Pekao SA II Oddział w Stalowej Woli, który przybliżył rodzaje usług finansowych oferowanych przez banki oraz Pan Norbert Środek Doradca Klienta Salonu Samochodowego Toyota Sacar Stalowa Wola, który opowiedział o roli marki i rodzaju usług posprzedażowych w branży motoryzacyjnej. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli przygotowali prezentacje na tematy: „ABC Konsumenta”, „Marketing dziecięcy i młodzieżowy”, „Żywność modyfikowana genetycznie”.
Uczniowie reprezentujący Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku: Krystian Palczak, Piotr Sibiga i Jakub Ćwikła wykazali się bardzo dużą wiedzą w zakresie prawa konsumenckiego i zdobyli wyróżnienia. Hasło tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta – „Kupuj z głową” odnosiło się do praw i obowiązków konsumentów, roli marketingu w procesie zakupowym oraz mobilnej bankowości.

    17 maja 2016 r. klasa 3E uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym przez zespół badawczy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Ireny K. Hejduk realizujący projekt „Wiedza jawna i ukryta a postawy wobec bezpieczeństwa młodych pracowników w zależności od ich praktycznego przygotowania do wykonywania zawodu".
    Celem szkolenia było przygotowanie ucznia do bezpiecznego wykonywania pracy zawodowej w oparciu o transfer wiedzy jawnej i kształtowanie nawyków. Członkowie zespołu badawczego: Przemysław Tomczyk, Andrzej Olak, Paweł Gac i Sylwia Sobolewska zapoznali uczniów z pojęciem wiedzy jawnej i ukrytej oraz korzyściami wynikającymi ze stosowania wiedzy jawnej. Omówili przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.
    Ciekawe zagadnienia prezentowane przez pracowników uczelni wyższych są dodatkową atrakcją dla młodzieży RCEZ.
    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a opiekę nad młodzieżą sprawowały: K. Słomiany, J. Mroczek., E. Wojciechowska.

    

Paintball, park linowy oraz ognisko

    Uczniowie klasy 3C 19 maja 2016 byli na wycieczce w Radomyślu nad Sanem. Uczniowie prowadzili rozgrywki paintball, sprawdzali swoje umiejętności i kondycję w parku linowym oraz odpoczywali przy ognisku. Pomysłodawcą i organizatorem wycieczki był Krystian Gimpel, uczeń klasy 3C i współzałożyciel Związku Strzeleckiego "Strzelec " przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Obejrzyj galerię zdjęć.

 

    W dniu 12.05.2016 roku w Internacie przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się I KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Konkurs adresowany był do wszystkich wychowanków internatu, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę o Niemczech i innych krajach niemieckiego obszaru językowego oraz sprawdzić swoje umiejętności językowe. Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języka niemieckiego, zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego, pogłębianie wiedzy w tym zakresie oraz integracja wychowanków internatu.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce: Nataliya Protsyk (1T), Paweł Madej (1D), Mykola Kotsan (1T)
    II miejsce: Michał Kołtun (1A)
    III miejsce: Andriy Sobko (1D), Mykhaylo Matiyash (1D)

    Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Anna Kowal - Słoboda.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć.

kwiecień-maj 2016 r.

    II Powiatowy Konkurs Fizyczny dla Gimnazjalistów odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w dniu 27 kwietnia 2016 r. Wzięło w nim udział 10 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum w Jarocinie, Gimnazjum Nr 1 w Nisku, Gimnazjum nr 3 w Nisku.

    Gimnazjaliści klas trzecich rozwiązywali piętnaście zadań z różnych dziedzin fizyki przez 60 minut. Zadania dotyczyły kinematyki i dynamiki punktu materialnego, hydrostatyki i elektryczności.

    Uczniowie mieli do dyspozycji tabelę z wybranymi wzorami fizycznymi oraz list motywacyjny od dr Mariana Cholewy znanego w środowisku naukowców fizyka, który pracował w różnych miejscach na kuli ziemskiej poczynając od Stanów Zjednoczonych, Australii, Singapuru, Niemiec i Japonii, a obecnie na Podkarpaciu.

Dr Marian Cholewa zachęca uczniów do nauki i studiowania kierunków ścisłych.

    ”Ten opór przed matematyką i fizyką jest tak potwornie duży, że trzeba mieć dużo silnej woli, żeby się przełamać i dojść do tego etapu kiedy nauka zamienia się w zabawę. Ja idąc na studia zastanawiałem się, czy wybrać fizykę, czy konstrukcję statków, ale w końcu w losowaniu orzeł-reszka wyszła fizyka i nie narzekam. Gdybym miał jeszcze raz wybierać, wybrałbym to samo”- kwituje dr Cholewa.

Czytaj więcej...

   W piątek 13 maja 2016 roku klasa 3E pod opieką pani Katarzyny Słomiany odwiedziła Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Nisku. Młodzież uczestniczyła w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich nazwą „Fundusze Europejskie dla młodych”.

Podczas spotkania pan Tomasz Miśko - pracownik Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu przedstawił możliwości uzyskania dofinansowania na założenie firmy przez młodych ludzi oraz korzyści, jakie płyną z przynależności Polski do Unii Europejskiej. Pani Maria Wybacz, specjalista ds. rozwoju zawodowego udzieliła informacji o działalności OHP na rzecz młodzieży, zachęciła do korzystania z usług jednostki oraz opowiedziała młodzieży o pozytywnych zmianach, jakie nastąpiły w Polsce dzięki wykorzystaniu Funduszy Unijnych.

W ramach podsumowania spotkania przeprowadzony został konkurs, w którym uczniowie: Karolina Zwolak, Dorota Jarosz oraz Józef Paleń wygrali cenne nagrody.

Na zakończenie młodzieży wręczone zostały dyplomy uczestnictwa oraz broszury informacyjne. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem młodzieży i przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

         

Warsztaty za nami, a teraz będzie się działo!

    W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej we współpracy z Powiatem Niżańskim realizowany jest projekt „Bank wiedzy ekonomicznej” dofinansowany przez Narodowy Bank Polski. Projekt realizowany jest od 4 stycznia do 31 grudnia 2016 r.

W ramach projektu odbyły się warsztaty ekonomiczne we wszystkich klasach 1-3 technikum, które zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, Nadsańskiego Banku Spółdzielczego „SANBANK” i Stowarzyszenia „Niżańskie Centrum Rozwoju”.

W warsztatach wzięło udział 287 uczniów klas 1-3 technikum. Warsztaty realizowane były w następujących obszarach:

- rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, zarządzanie przedsiębiorstwem;

- zapobieganie wykluczeniu finansowemu;

- gospodarowanie budżetem domowym .

Po warsztatach powstały 3 sekcje: prasowa, radiowa i konkursowa. Każda z nich rozpoczęła swoją działalność i już w czerwcu będzie można zapoznać się z pierwszymi efektami ich pracy. Uczniowie z sekcji prasowej przygotowują gazetkę o tematyce ekonomicznej, a najlepsze artykułu ukażą się w „Tygodniku Sztafeta”. W sekcji radiowej trwają prace nad audycją radiową o tematyce ekonomicznej, która wyemitowana zostanie w szkolnym radiowęźle oraz Radiu Leliwa. Już wkrótce konkurs dla gimnazjalistów- do wygrania będą tablety! Więcej informacji o konkursie wkrótce ukaże się na naszej stronie internetowej.

Dzieje się wiele! Tych, którzy chcieliby włączyć się w te twórcze działania serdecznie zapraszamy :) Projekt koordynują i informacji udzielają: Katarzyna Przybylska (keprzybylska@wp.pl) i Katarzyna Słomiany (k.slomiany@wp.pl).

Obejrzyj galerię zdjęć.

    22 kwietnia 2016 r. w Collegium Civitas w Warszawie odbyły się zawody finałowe wieńczące III edycję Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Piętnastu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski rozwiązywało zadania z zakresu edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Wśród nich znalazł się Marek Łoś z klasy 2 D, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, który zdobył tytuł finalisty tych interdyscyplinarnych zawodów.

    Finaliści i finalistki zmierzyli się z pięcioma pytaniami, na które musieli udzielić odpowiedzi w formie pisemnej. Pytania dotyczyły problemów m.in. czym różni się dziennikarstwo obywatelskie od tradycyjnego, jakie skutki społeczne niesie stosowanie wolnych licencji i dlaczego wybiera się je przy publikowaniu utworów, czym jest chmura i dlaczego w obliczu rozwoju nowych technologii trudno zachować nam prywatność. Część pisemna trwała 60 minut.

    Następnie odbyła się część praktyczna, która trwała 2,5 godziny. Uczestnicy i uczestniczki mieli wykonać zadanie polegające na zaprojektowaniu nowego, innowacyjnego serwisu społecznościowego, oferującego niezastosowane dotychczas funkcjonalności. Mieli wykonać stronę główną serwisu, z uwzględnieniem jej użyteczności i dostępności dla różnych grup odbiorców. Musieli również stworzyć krótki regulamin strony, który zapewniłby użytkownikom bezpieczne korzystanie z nowego narzędzia i ochronę ich prywatności. Marek Łoś przygotował projekt będący połączeniem standardowych portali społecznościowych i e-dziennika. Celem jego działania byłoby ułatwienie komunikacji między uczniami w szkole.

    Nauczyciele towarzyszący finalistom wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli organizacji partnerskich: Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Warsztaty dotyczyły wybranych zagadnień prawa autorskiego i nauki programowania.

    Opiekę nad finalistą sprawowała Alicja Świder, nauczycielka języka polskiego i współautorka programu innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji medialnej.

    Patronem honorowym projektu jest Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polski Komitet ds. UNESCO, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    

    W dniach 22 - 23 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu odbył etap B (część praktyczna) zawodów II stopnia i finały XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie.
    W grupie informatycznej Michał Gumiela (klasa 4A2) zdobył tytuł finalisty. Wcześniej w eliminacjach etapu A (test 50 pytań) zawodów II stopnia, które miały miejsce 12 lutego 2016r. na AGH w Krakowie zdobył 9 miejsce wśród 127 uczestników z całej Polski.

Szczegóły: www.oowee.pl

   

    29 kwietnia 2016 r. o godzinie 9.00 w auli szkolnej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej spotkali się tegoroczni maturzyści pięciu klas Technikum , aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2015/2016. W tym wydarzeniu udział wzięli: Wicestarosta Niżański Adam Mach, Ks. Proboszcz Parafii Sanktuarium św. Józefa Franciszek Grela, Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Orzoł, Dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, I Wicedyrektor Bogusław Bielak , Wicedyrektor Beata Józefczyk oraz wychowawcy i nauczyciele.

    W okolicznościowych przemówieniach padło wiele ciepłych słów i życzeń.

    Maturzyści otrzymali z rąk dyrektora RCEZ Marcina Pilarskiego świadectwa z wyróżnieniem, pamiątkowe dyplomy za aktywność, pracę w Samorządzie Uczniowskim reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Dyrektor wręczył uczniom z klasy 4 B dokumenty potwierdzające uprawnienia dla elektryków SEP. Również uczestnicy praktyk zagranicznych w Schkeuditz k/Lipska otrzymali dyplomy i certyfikaty.

Po części oficjalnej, mini-koncert na akordeonach wykonali Piotr Żurawski i Paweł Żurawski.

    Dzień wcześniej, 28 kwietnia 2016 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej spotkali się absolwenci klasy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Gratulacje złożył zebranym Dyrektor RCEZ, opiekun oddziału oraz zebrani nauczyciele.

    Wszystkim maturzystom życzymy sukcesów na egzaminach!

Obejrzyj galerię zdjęć.

    Tegoroczna, trzynasta edycja „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się 20 kwietnia. Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku realizowali program w 23 instytucjach i firmach, zlokalizowanych w powiatach niżańskim i stalowowolskim.

    W realizację programu zaangażowanych było 23 pracowników firm, w tym także wielu właścicieli, którzy tego dnia pełnili rolę konsultantów – opiekunów uczniów.
W programie udział wzięło w sumie 39 uczniów RCEZ w Nisku: 9 uczniów z klasy 1 E, 1 uczeń z klasy 2 B, 3 uczniów z klasy 2 D, 14 uczniów z klasy 2 F, 6 uczniów z klasy 3A, 5 uczniów z klasy 3 E, 1 uczeń z klasy 4 B.
"Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:
• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Czytaj więcej...

Copyright © 2015. All Rights Reserved.