Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 34

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 716

W ostatnim miesiącu 870

Wszystkich 792434

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    7 czerwca 2016 r. uczestnikom projektu, którzy od 8 lutego 2016 do 4 marca 2016 realizowali praktyki zagraniczne w ramach projektu mobilności Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój PO WER współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”) zostały wręczone dokumenty Europass Mobilność oraz dokumenty od niemieckich pracodawców. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta niżański Adam Mach, dyrektor RCEZ Marcin Pilarski, wicedyrektor Beata Józefczyk, kierownik kształcenia praktycznego Stanisław Królikowski, koordynatorki projektu: Alicja Świder i Grażyna Suchecka oraz nauczyciele i uczniowie zaproszeni na tę okoliczność. Głos zabrali uczestnicy mobilności, którzy wyrazili swoją wdzięczność dla organizatorów i opiekunów praktyk.

- Wyjazd do Berlina był bardzo ważnym wydarzeniem w czasie mojej edukacji w technikum. Poznałem wspaniałych ludzi, którzy pokazali mi rzeczywistość z nowej perspektywy. Chciałbym podkreślić wartość edukacyjną tego wyjazdu oraz możliwość przebywania w wielkim mieście, w Berlinie. Polecam wszystkim staże zagraniczne - powiedział Grzegorz.

- Podczas nauki w RCEZ miałem możliwość odbywania zagranicznych praktyk zawodowych. Pracowałem jako informatyk w firmie, język obcy nie stanowił problemu: komunikowałem się po niemiecku i angielsku. Uważam, że udział w stażu podniósł moje kompetencje zawodowe, przełamał opór w posługiwaniu się językiem obcym a także pozwolił nawiązać cenne kontakty - dodaje Michał.

Następnie uczestnicy otrzymali certyfikaty i dokumenty Europass Mobilność, które wręczali wicestarosta niżański Adam Mach i dyrektor RCEZ Marcin Pilarski.

    Europass Mobilność jest dokumentem zawierającym opis umiejętności i kompetencji zdobytych podczas europejskiej ścieżki kształcenia czyli w czasie praktyk zagranicznych w Niemczech. Jest standardowym dokumentem europejskim, który ma na celu przedstawienie szczegółowych informacji na temat treści oraz rezultatów okresu kształcenia, który dana osoba, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia i statusu zawodowego, spędziła w innym kraju europejskim w celach edukacyjnych. Dokument Europass Mobilność został ustanowiony decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 grudnia 2004.

    Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników poprzez wykorzystanie dobrych praktyk kraju partnerów przyjmujących. W uzgodnieniu z partnerami niemieckimi zrealizowany został program stażu, pełna, 4-tygodniowa praktyka zawodowa w niemieckich firmach oraz program kulturowy. W programie praktyk zaplanowane zostały wycieczki techniczne do znanych (Mercedes, Volkswagen) firm a także wyjazdy w miejsca charakterystyczne dla Niemiec ( np. Bundestag, Mur berliński, zabytki Lipska i Drezna). W tym roku szkolnym na staż do Berlina i Schkeuditz wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach: technik elektronik i technik informatyk (odbywali staż w Berlinie), technik elektryk i technik mechatronik (odbywali staż w Schkeuditz k/Lipska). Łącznie w mobilności udział wzięło 26 uczniów i 4 opiekunów.

    Praktyki zagraniczne realizowane dzięki pozyskiwanym środkom unijnym na projekty mobilności dobrze wpisują się w atrakcyjną ofertę edukacyjną Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku i odpowiadają na potrzeby środowiska lokalnego.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Publikacja sfinansowana z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu PO WER. Publikacja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu PO WER nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną. Publikacja bezpłatna.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.