Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 27

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 709

W ostatnim miesiącu 863

Wszystkich 792427

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła


    Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej od października 2015 do czerwca 2016 uczestniczyło w konkursie pt. „Szkoła otwarta na wielokulturowość” i po prawie roku pracy uzyskało tytuł „Szkoła otwarta na wielokulturowość”. Konkurs miał na celu przybliżenie zagadnień związanych ze specyfiką pracy z dzieckiem cudzoziemskim oraz poznanie kultury polskiej, kultury ukraińskiej oraz innych kultur. W szkole uczy się 47 uczniów pochodzących z Ukrainy, którzy od 1 września 2015 podjęli naukę w klasach technikum. W realizację konkursu zaangażowali się uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wraz ze swoimi nauczycielami. Zadania konkursu obejmowały zagadnienia ujęte w osiem grup tematycznych, wymagały współpracy i zaangażowania uczniów i nauczycieli.

Zrealizowano wszystkie tematy konkursu:

 1. Pogadanka nt. różnych kultur wraz z nauką podstawowych zwrotów w różnych językach.
 2. „Kuchnie świata, czyli potrawy, które wyróżniają dane państwo” – prezentacja potraw z różnych stron świata i ich degustacja.
 3. Przygotowanie ogólnoszkolnego konkursu dot. znajomości państw świata pt. „Co kraj to obyczaj”.
 4. „Przewodnik po świecie”. Prezentacja najciekawszych miejsc turystycznych z krajów pochodzenia uczniów.
 5. Przygotowanie przewodnika po regionie.
  Wędrówka po Podkarpaciu. Przewodnik po regionie
 6. Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej.
 7. Opracowanie Tablicy Dobrego Wychowania – czyli wskazówek, jak się odnosić do obcokrajowców, na co zwracać uwagę, jak takie same zachowania są interpretowane w różnych kulturach.
 8. Przygotowanie szkolnej wystawy - regionalne stroje różnych kultur.
 9. Kurs „Praca z dzieckiem cudzoziemskim”.

W przeprowadzenie działań w ramach konkursu zaangażowali się nauczyciele języków obcych i przedmiotów humanistycznych: Magdalena Mazurek, Joanna Czubat- Szlendak, Grażyna Suchecka, Anna Sobiło, Joanna Mroczek, Alicja Świder, Anna Brak, Roman Podgórski, Anna Pucko i Halina Wiącek.

Zadania w trakcie realizacji konkursu „ Szkoła otwarta na wielokulturowość” koordynowały Beata Józefczyk i Alicja Świder.

Więcej:
https://www.facebook.com/World-Talks-1691297644446982/?fref=ts
http://www.lo.nisko.pl/index.php/aktualnosci/582-naukowa-majowka-z-czarnieckim
http://rceznisko.pl/rcez/index.php/galeria-zdjec/category/33-spotkanie-wigilijne-przy-sanktuarium-sw-jozefa-w-nisku-20-12-2015?limitstart=0
https://youtu.be/DRKwJ1_Sjho

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.