Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 28

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 710

W ostatnim miesiącu 864

Wszystkich 792428

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    W Olimpiadzie Innowacji Technicznych, uczniowie Elektryka od lat zdobywali najwyższe laury w Polsce. Dla nauczycieli, promotorów prac, zwycięstwo w etapie okręgowym i zakwalifikowanie w danym roku, pracy uczniów do finału krajowego, z uwagi na powtarzające się coroczne sukcesy, stało się standardem. Dwaj ubiegłoroczni absolwenci szkoły, zdobyli tytuł laureata i otrzymali pierwsze i drugie miejsca w prestiżowym Konkursie Młodego Innowatora. Kolejna czwórka została laureatami szczebla centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych zdobywając pierwsze miejsce w kategorii "pomoc dydaktyczna" i nagrodę specjalną w kategorii "usprawnienie softwarowo - techniczne" Biorąc, pod uwagę wskaźnik, liczbę sukcesów na szczeblu ogólnopolskim do liczby uczniów w szkole, Technikum Elektroniczne, plasuje się od wielu już lat w ścisłej, krajowej czołówce.

    W tym roku wszystkie prace uczniów naszej szkoły, zgłoszone do etapu okręgowego, zostały zakwalifikowane się do ogólnopolskiego finału. Tytuł laureata lub finalisty będzie dla autorów prac przepustką na uczelnie techniczne i zagwarantuje zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

 • Adrian Szabat, Rafał Kutyła - I miejsce w kategorii usprawnienie softwarowo - techniczne: praca pt. "Centralny zamek do drzwi dla osób niepełnosprawnych",
 • Paweł Siembida, Paweł Pelic - II miejsce w kategorii pomysł techniczny: praca pt. "Zasilanie silników spalinowych mieszanką paliwowo - wodorową",
 • Adrian Szabat, Rafał Kutyła - II miejsce w kategorii usprawnienie softwarowo - techniczne: praca pt. "Projekt i wykonanie wzmacniacza gramofonowego",
 • Bartłomiej Zaguła, Rafał Tabian - II miejsce w kategorii pomysł ekologiczny: praca pt. "Elektrownia wiatrowa o poziomym położeniu łopat",
 • Piotr Żurawski, Paweł Żurawski, Wojciech Pawłowski - III miejsce w kategorii pomoc dydaktyczna: praca pt. "Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej".

     Uczniowie godnie reprezentowali niżańskiego Elektryka w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych w Warszawie zdobywając tytuły laureatów, finalistów i uczestników.

 • Bartłomiej Zaguła zdobył III miejsce, uzyskał tytuł laureata olimpiady i zaświadczenie,
 • Rafał Tabian zdobył III miejsce, uzyskał tytuł laureata olimpiady i zaświadczenie,
 • Piotr Żurawski zdobył wyróżnienie, uzyskał tytuł finalisty olimpiady i zaświadczenie,
 • Paweł Żurawski zdobył wyróżnienie, uzyskał tytuł finalisty olimpiady i zaświadczenie,
 • Wojciech Pawłowski zdobył wyróżnienie, uzyskał tytuł finalisty olimpiady i zaświadczenie,
 • Adrian Szabat uzyskał dwukrotny tytuł uczestnika olimpiady i zaświadczenia,
 • Rafał Kutyła uzyskał dwukrotny tytuł uczestnika olimpiady i zaświadczenia,
 • Paweł Siembida uzyskał tytuł uczestnika olimpiady i zaświadczenie,
 • Paweł Pelic uzyskał tytuł uczestnika olimpiady i zaświadczenie.

    Do historii przechodzi kolejna edycja Olimpiady Innowacji Technicznych, której adresatami jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Troska o młode pokolenie, której podstawą jest zapewnienie właściwej edukacji i wychowania, to najważniejsze zadanie na rzecz młodzieży.

    Prezydent Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów Zbigniew Matuszczak podziękował i złożył wyrazy najwyższego uznania za zaangażowanie włożony trud w przygotowanie młodzieży do tegorocznej edycji ogólnopolskiego finału.

    Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie nadał Panu Marianowi Chrapko tytuł PRZYJACIEL MŁODZIEŻY za osobisty wkład i zaangażowanie w innowacyjne wychowanie oraz aktywizację zawodową młodzieży. Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości wręczył nauczycielowi list gratulacyjny.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.