Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 34

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 716

W ostatnim miesiącu 870

Wszystkich 792434

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

Ranking Perspektywy STEM 2016
    Nauka, technologia, inżynieria i matematyka to obszar sukcesów i wspaniałych wyników uczniów i nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w ogólnopolskim rankingu Perspektyw 2016. Technikum Elektroniczne uplasowało się na 58, a Technikum Informatyczne na 100 miejscu w rankingu.

    Celem Rankingu Liceów i Techników STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka, a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych. Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia. Ranking STEM wśród liceów przeprowadzono po raz drugi, wśród techników - po raz pierwszy.

W rankingu STEM (nazwa od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), zarówno jeśli chodzi o licea, jak i o technika, uwzględniono te szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ranking został oparty na trzech kryteriach: wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych - matematyki, fizyki z astronomią, chemii i informatyki, wynikach matury obowiązkowej z matematyki oraz sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM. Nad prawidłowością przygotowania rankingu, ustaleniem jego metodologii, nadzorem nad weryfikacją danych oraz zatwierdzeniem i ogłoszeniem wyników czuwała kapituła złożona z osób zaufania publicznego, mających uznany dorobek w dziedzinach objętych rankingiem.

    Przewodniczącym kapituły jest rektor AGH w Krakowie prof. Tadeusz Słomka. Łącznie sklasyfikowano 100 najlepszych techników STEM w Polsce.
Więcej na stronie : http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2983&Itemid=403

Copyright © 2015. All Rights Reserved.