Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 23

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 705

W ostatnim miesiącu 859

Wszystkich 792423

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

kwiecień-maj 2016 r.

    II Powiatowy Konkurs Fizyczny dla Gimnazjalistów odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w dniu 27 kwietnia 2016 r. Wzięło w nim udział 10 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum w Jarocinie, Gimnazjum Nr 1 w Nisku, Gimnazjum nr 3 w Nisku.

    Gimnazjaliści klas trzecich rozwiązywali piętnaście zadań z różnych dziedzin fizyki przez 60 minut. Zadania dotyczyły kinematyki i dynamiki punktu materialnego, hydrostatyki i elektryczności.

    Uczniowie mieli do dyspozycji tabelę z wybranymi wzorami fizycznymi oraz list motywacyjny od dr Mariana Cholewy znanego w środowisku naukowców fizyka, który pracował w różnych miejscach na kuli ziemskiej poczynając od Stanów Zjednoczonych, Australii, Singapuru, Niemiec i Japonii, a obecnie na Podkarpaciu.

Dr Marian Cholewa zachęca uczniów do nauki i studiowania kierunków ścisłych.

    ”Ten opór przed matematyką i fizyką jest tak potwornie duży, że trzeba mieć dużo silnej woli, żeby się przełamać i dojść do tego etapu kiedy nauka zamienia się w zabawę. Ja idąc na studia zastanawiałem się, czy wybrać fizykę, czy konstrukcję statków, ale w końcu w losowaniu orzeł-reszka wyszła fizyka i nie narzekam. Gdybym miał jeszcze raz wybierać, wybrałbym to samo”- kwituje dr Cholewa.

Komisja Szkolna w składzie Anna Hasiak-Tofilska, Krzysztof Kolasiński oceniła prace uczniów i ustaliła:

         Laureatami konkursu zostali:

Agata Bieleń - Gimnazjum Nr 3 w Nisku
Łukasz Giedrys – Gimnazjum Nr 1 w Nisku
Patryk Szabat – Gimnazjum Nr 1 w Nisku

         Wyróżnienia otrzymali :

Adrian Bielak - Gimnazjum w Jarocinie
Piotr Stankiewicz – Gimnazjum Nr 1 w Nisku

    Do wzięcia udziału w konkursie uczniów zainspirowali ich opiekunowie i nauczyciele:

Zuzanna Ludian, Danuta Nycz i Jacek Piotrowski.

    

    W dniu 04.05 2016 r. ogłoszono wyniki konkursu, a pan Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego wręczył laureatom i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie.

Nauczyciele i uczniowie gimnazjów wyrażali swoje zadowolenie z możliwości wzięcia udziału w konkursie, podobała się im również organizacja i przebieg zmagań młodych adeptów fizyki.

Uwagi uczniów „na gorąco” po konkursie:

Zadania ciekawe, bardzo dobry konkurs. Niektóre zadania mogły być trudniejsze. Warto organizować ten konkurs. Uważam, że niektórzy uczniowie młodszych klas gimnazjum byliby w stanie rozwiązać te zadania.

Konkurs był bardzo przyjemny. Wszystkie zadania były w miarę proste. Według mnie zadania, które były tu umieszczone nadawałyby się także dla uczniów klas drugich. Inicjatywa ta jest bardzo dobra dla osób, które lubią fizykę lub chcą sprawdzić swoje umiejętności.

Konkurs mi się podobał, z wieloma zadaniami spotkałem się pierwszy raz. Oczywiście należy organizować taki konkurs co roku. Proszę o wyrozumiałość osobę, która sprawdza zadania pisane moim pismem.(Sprawdzający: nie było tak źle...)

Konkurs był łatwy, ale zadanie 8 dość trudne. Powinno być więcej zadań związanych z obwodami elektrycznymi.

Zadania innego typu niż na innych konkursach. Ciekawsze – co jest na plus. Więcej zadań logicznych jest również na plus. Czasami zadania są zbyt łatwe. Ogólnie konkurs na plus.

Niektóre zadania były niezrozumiałe, np. 15, a niektóre niepotrzebne, np. były 3 zadania z prędkością średnią.

Konkurs był bardzo dobrze przygotowany. Zadania były zróżnicowane pod względem trudności. Niektóre z nich były proste, a inne nie. Konkurs ten powinien być przygotowywany co roku, ponieważ zachęca nas do nauki. Dobrze by było, gdyby był on na trzech poziomach trudności, dla każdej klasy gimnazjum.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.