Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 25

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 707

W ostatnim miesiącu 861

Wszystkich 792425

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

Warsztaty za nami, a teraz będzie się działo!

    W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej we współpracy z Powiatem Niżańskim realizowany jest projekt „Bank wiedzy ekonomicznej” dofinansowany przez Narodowy Bank Polski. Projekt realizowany jest od 4 stycznia do 31 grudnia 2016 r.

W ramach projektu odbyły się warsztaty ekonomiczne we wszystkich klasach 1-3 technikum, które zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, Nadsańskiego Banku Spółdzielczego „SANBANK” i Stowarzyszenia „Niżańskie Centrum Rozwoju”.

W warsztatach wzięło udział 287 uczniów klas 1-3 technikum. Warsztaty realizowane były w następujących obszarach:

- rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, zarządzanie przedsiębiorstwem;

- zapobieganie wykluczeniu finansowemu;

- gospodarowanie budżetem domowym .

Po warsztatach powstały 3 sekcje: prasowa, radiowa i konkursowa. Każda z nich rozpoczęła swoją działalność i już w czerwcu będzie można zapoznać się z pierwszymi efektami ich pracy. Uczniowie z sekcji prasowej przygotowują gazetkę o tematyce ekonomicznej, a najlepsze artykułu ukażą się w „Tygodniku Sztafeta”. W sekcji radiowej trwają prace nad audycją radiową o tematyce ekonomicznej, która wyemitowana zostanie w szkolnym radiowęźle oraz Radiu Leliwa. Już wkrótce konkurs dla gimnazjalistów- do wygrania będą tablety! Więcej informacji o konkursie wkrótce ukaże się na naszej stronie internetowej.

Dzieje się wiele! Tych, którzy chcieliby włączyć się w te twórcze działania serdecznie zapraszamy :) Projekt koordynują i informacji udzielają: Katarzyna Przybylska (keprzybylska@wp.pl) i Katarzyna Słomiany (k.slomiany@wp.pl).

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.