Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 23

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 705

W ostatnim miesiącu 859

Wszystkich 792423

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    22 kwietnia 2016 r. w Collegium Civitas w Warszawie odbyły się zawody finałowe wieńczące III edycję Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Piętnastu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski rozwiązywało zadania z zakresu edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Wśród nich znalazł się Marek Łoś z klasy 2 D, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, który zdobył tytuł finalisty tych interdyscyplinarnych zawodów.

    Finaliści i finalistki zmierzyli się z pięcioma pytaniami, na które musieli udzielić odpowiedzi w formie pisemnej. Pytania dotyczyły problemów m.in. czym różni się dziennikarstwo obywatelskie od tradycyjnego, jakie skutki społeczne niesie stosowanie wolnych licencji i dlaczego wybiera się je przy publikowaniu utworów, czym jest chmura i dlaczego w obliczu rozwoju nowych technologii trudno zachować nam prywatność. Część pisemna trwała 60 minut.

    Następnie odbyła się część praktyczna, która trwała 2,5 godziny. Uczestnicy i uczestniczki mieli wykonać zadanie polegające na zaprojektowaniu nowego, innowacyjnego serwisu społecznościowego, oferującego niezastosowane dotychczas funkcjonalności. Mieli wykonać stronę główną serwisu, z uwzględnieniem jej użyteczności i dostępności dla różnych grup odbiorców. Musieli również stworzyć krótki regulamin strony, który zapewniłby użytkownikom bezpieczne korzystanie z nowego narzędzia i ochronę ich prywatności. Marek Łoś przygotował projekt będący połączeniem standardowych portali społecznościowych i e-dziennika. Celem jego działania byłoby ułatwienie komunikacji między uczniami w szkole.

    Nauczyciele towarzyszący finalistom wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli organizacji partnerskich: Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Warsztaty dotyczyły wybranych zagadnień prawa autorskiego i nauki programowania.

    Opiekę nad finalistą sprawowała Alicja Świder, nauczycielka języka polskiego i współautorka programu innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji medialnej.

    Patronem honorowym projektu jest Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polski Komitet ds. UNESCO, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.