Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 35

Wczoraj 74

W ostatnim tygodniu 717

W ostatnim miesiącu 871

Wszystkich 792435

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

    Tegoroczna, trzynasta edycja „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się 20 kwietnia. Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku realizowali program w 23 instytucjach i firmach, zlokalizowanych w powiatach niżańskim i stalowowolskim.

    W realizację programu zaangażowanych było 23 pracowników firm, w tym także wielu właścicieli, którzy tego dnia pełnili rolę konsultantów – opiekunów uczniów.
W programie udział wzięło w sumie 39 uczniów RCEZ w Nisku: 9 uczniów z klasy 1 E, 1 uczeń z klasy 2 B, 3 uczniów z klasy 2 D, 14 uczniów z klasy 2 F, 6 uczniów z klasy 3A, 5 uczniów z klasy 3 E, 1 uczeń z klasy 4 B.
"Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:
• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Ideą projektu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.
18 kwietnia 2016 roku odbyło się spotkanie z uczniami, którzy zgłosili swój udział w przedsięwzięciu. Na spotkaniu tym szkolny koordynator programu Grażyna Habigier-Pipska omówiła proponowany przebieg „Dnia Przedsiębiorczości”, sposób wypełnienia „Karty informacyjnej” i „Karty ucznia”, zasady prowadzenia wywiadu z konsultantem – opiekunem ucznia w instytucji lub firmie. Przedstawiła regulamin konkursu na fotoreportaż oraz zachęciła wszystkich do udziału w tym konkursie. Przypomniała także o właściwym zachowaniu się w miejscu pracy. Szkolny koordynator programu współpracował z nauczycielami podstaw przedsiębiorczości: Panią Katarzyną Przybylską i Panią Katarzyną Słomiany.

    W trakcie pobytu w instytucjach i firmach uczniowie RCEZ w Nisku zostali zapoznani z działalnością instytucji i firm, z konkretnymi stanowiskami pracy, zakresem obowiązków oraz zadaniami wykonywanymi na tych stanowiskach. Uczniowie rozmawiali z konsultantami o motywach wyboru i predyspozycjach do wykonywania danego zawodu, możliwościach zatrudnienia i awansu oraz wykonywali określone zadania, przydzielone im przez konsultantów.

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku składają serdeczne podziękowania Kierownictwu i pracownikom, pełniącym funkcje konsultantów - opiekunów uczniów w instytucjach i firmach za umożliwienie uczniom odbycia jednodniowych praktyk w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.