Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 268

Wczoraj 501

W ostatnim tygodniu 1167

W ostatnim miesiącu 2102

Wszystkich 793666

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

 

21 stycznia 2016 roku zostały ogłoszone wyniki I etapu III edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Uczniowie i uczennice Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z klas 2 D i 2 E od początku listopada do 20 grudnia 2015 roku realizowali projekty związane z tematem przewodnim konkursu – bezpieczeństwem i prywatnością w sieci. W I etapie konkursu wzięło udział ponad 100 zespołów.

W ramach I etapu konkursu uczestnicy i uczestniczki pod opieką Alicji Świder pracowali w grupach złożonych z 4 – 5 osób nad realizacją jednego z trzech wybranych przez siebie projektów:

  1. badawczego – zadaniem była diagnoza stanu wiedzy i umiejętności osób z otoczenia na temat bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych,
  2. promocyjnego – w którym głównym zadaniem było zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii nakłaniającej do dbałości o bezpieczeństwo i prywatność w sieci,
  3. porównawczego – polegającego na zestawieniu dostępnych usług internetowych w różnych kategoriach oraz porównaniu ich pod względem możliwości sprawowania nad nimi kontroli.

Uczniowie z 2D : Marek Łoś, Krystian Palczak, Andrzej Klecha, Krystian Kowalik i Hubert Reichert opracowali temat promocyjny- kampanię pod hasłem „Bądź bezpieczny w Internecie”. Uczniowie z 2E: Ewelina Kruk, Kamil Wdowiak, Kacper Gleich i Joanna Gancarz wybrali temat badawczy, opracowali i przeprowadzili ankietę na temat bezpieczeństwa w sieci.

Za realizację każdego z tematów można było otrzymać maksymalnie 100 punktów. Do II etapu zakwalifikowało się 29 zespołów czyli 124 osoby, wśród nich uczniowie z klasy 2 D, którzy zdobyli 86 punktów na 100 możliwych i znaleźli się wśród 29 zespołów, które już 29 lutego 2016 r. będą walczyły o finał turnieju. Uczniowie kształcą się w Technikum Informatycznym.

    Prace oceniane były przez Kapitułę Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej oraz dydaktyków będących specjalistami z zakresu edukacji medialnej: dr Annę Mierzecką (Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW), dr Małgorzatę Bazan (IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie), Michała Woźniak (Organized Crime and Corruption Reporting Project) oraz Barbarę Krywoszejew (Fundacja Nowoczesna Polska). Zespół uczniów z 2D ma coraz większe szanse na zdobycie głównej nagrody – indeksu Collegium Civitas – oraz nagród rzeczowych. Osoby zakwalifikowane przystąpią 29 lutego 2016 r do testu on-line, który rozwiążą już indywidualnie za pośrednictwem swoich komputerów. Partnerem strategicznym Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej oraz sponsorem nagrody głównej jest Collegium Civitas.

       

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.