Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Współpraca

1200px Hsw logo

abnprofil

braw

pge dystrybucja logo

logo2 enesta

opadigital

sanBank

seron logo

thoni alutec

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 268

W ostatnim tygodniu 1170

W ostatnim miesiącu 2105

Wszystkich 793669

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Logowanie

Playlista radiowęzła

     Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku współpracuje z różnymi instytucjami, realizuje ogólnopolskie programy edukacyjne, aby zapewnić uczniom dostęp do najciekawszych tematów i wydarzeń. Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie w każdym roku szkolnym goszczą w niżańskim Elektryku i prezentują młodzieży „Lekcje z historii najnowszej”.
    19 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Lekcje z historii najnowszej” realizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie w ciągu 2 godzin lekcyjnych, prowadzonych przez edukatora IPN Panią Marlenę Waszek, zapoznali się z wybranymi aspektami rzeczywistości PRL. Klasa 2A brała udział w zajęciach pt. „Historie żołnierzy z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.” Lekcja ukazała skomplikowaną sytuację podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej poprzez osobiste losy „żołnierzy wyklętych”. Klasa 2D realizowała lekcję na temat „Sztuka w służbie propagandy”. Zajęcia te uzupełniły wiedzę nie tylko historii, ale i języka polskiego, sztuki czy wiedzy o kulturze, pokazując złożone relacje między światem artystów a światem władzy, przede wszystkim podkreślając ich „flirt” z socrealizmem. Lekcja zawierała fragment filmu, nagrania piosenek z lat 50 – tych oraz prezentacje . Uczniowie samodzielnie wykonali projekty plakatów. Każdy temat oparty na bogatym materiale źródłowym, dzięki zastosowaniu różnorodnych metod dydaktycznych, skłonił uczniów do samodzielnych poszukiwań.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2015. All Rights Reserved.