Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
- Kategoria: Aktualności
Mazurkiem Dąbrowskiego odśpiewanym na dziedzińcu szkolnym, rozpoczęto uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dyrektor Wacław Piędel w swoim wystąpieniu mówił o wydarzeniach w czasie roku szkolnego, pogratulował wszystkim sukcesów w wielu dziedzinach oraz pożegnał nauczycieli odchodzących na emeryturę. W czerwcu swoją pracę zakończyli: mgr inż. Jerzy Jakubów, nauczyciel przedmiotów zawodowych, były dyrektor szkoły i mgr inż. Jerzy Matyka, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz ks. Adrian Kalek, który od września podejmie pracę w innej parafii.
Następnie głos zabrał Pan Sylwester Daśko, przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego. Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego przekazał społeczności RCEZ gratulacje oraz życzenia od Pana Roberta Bednarza, Starosty Niżańskiego.
W imieniu młodzieży wystąpił Patryk Waszkiewicz, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.Słowa wdzięczności skierował do dyrekcji, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy “literę prawa łączyli z literą serca”.
Tradycyjnie, dyrektor Wacław Piędel wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki oraz promowali szkołę, biorąc udział w olimpiadach i konkursach.
Najlepsi uczniowie w klasach pierwszych technikum to:
klasa 1C: Adam Brzuchnalski, Dzianis Dzikun, Grzegorz Kufel, Sebastian Pałys,
klasa 1D: Marcin Strugalski
Najlepsi uczniowie w klasach drugich technikum to:
klasa 2A: Piotr Kluk, Adam Pelic, klasa 2B: Mateusz Czubek, Adam Jaskot,
klasa 2C: Piotr Bródka, Paulina Drelich, Aurelia Jędrusińska, Łukasz Olszówka, Maksymilian Siek, Michał Tryka,
klasa 2D: Grzegorz Tabor
Najlepsi uczniowie w klasach trzecich technikum po szkole podstawowej to:
klasa 3A: Jakub Pelic, klasa 3B: Arkadiusz Chołody, Jan Dudzic,
klasa 3C: Filip Krakowiak, klasa 3D: Marek Gołębiowski, Kacper Kantor, Piotr Nieradka, Jan Zynwala,
klasa 3E: Andżelika Pałka, Jakub Bis, Justyna Mika
Najlepsi uczniowie w klasach trzecich technikum po szkole gimnazjum to:
klasa 3Ag: Michał Łokaj,
klasa 3Cg: Kamil Biały, Hubert Fusiarz, Bogumił Partyka, Jakub Wiszniewski,
klasa 3Dg: Jakub Hutman, Jakub Kluk, klasa
3Eg: Gabriela Małek, Veronika Kuleba
Najlepsi uczniowie w szkole branżowej pierwszego stopnia to:
klasa 2AB: Julia Galczak,
klasa 3AB: Maja Czuba,
klasa 3ABg: Wiktoria Pliszka, Aleksandra Ostrowska
W kończącym się dziś roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej odnosili znaczące sukcesy w wielu konkursach o randze krajowej a także międzynarodowej.
Anna Rogowska, klasa 2E
- Ogólnopolska Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok A – Innowacje Techniczne
- Ogólnopolski Konkurs o tytuł Młodego Innowatora 2021/2022
- Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok A – Okręg Podkarpacki Północny
Jakub Pelic, Wiktor Maziarz, klasa 3A
- finaliści eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Blok B
Bartosz Zięba, klasa 3A
- laureat eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Blok B
Eliza Grzesik, Sebastian Kolański, Kacper Ślusarczyk, klasa 3A
- laureaci III miejsca eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A
Marek Gołębiowski, Piotr Nieradka, Jan Zynwala, klasa 3D
- Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2022 - brązowy medal
- III miejsce oraz tytułu laureata w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Blok A – Innowacje Techniczne
- finaliści XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora 2021/2022
- Konkurs Explory 2022 - tytuł Młodego Naukowca Explory.
- udział w XVII Krajowym Konkursie "MŁODY WYNALAZCA 2022".
Andżelika Pałka, klasa 3E
- najwyższa średnia ocen w szkole
- wyróżnienie w konkursie na etapie regionalnym "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?"
- udział w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej.
- udział w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 5.
Jakub Bis, klasa 3E
- brązowy Medal w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Designu KIDE 2021 Tajwan.
- finalista XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora 2021/2022.
- laureat I miejsca eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A - Okręg Podkarpacki Północny.
- udział w finale ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A - Innowacje Techniczne.
Mateusz Ostrowski, klasa 3Ag:
- laureat I miejsca eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i wynalazczości-okręg podkarpacki północny
-brązowy medal za wynalazek 'High Performance Stereo Power Amplifier', w Indonezji i Tajwanie
-finalista XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora
Michał Łokaj, klasa 3Ag:
- laureat II miejsca eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości-okręg podkarpacki północny,
- finalista w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości-innowacje techniczne,
- wyróżnienie Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Ogólnopolski Konkurs 'Młody Innowator'
- uzyskanie tytułu 'Młody Naukowiec Explory za udział w Konkursie Explory 2022.
Dawid Pędlowski, klasa 1E
I miejsce w Konkursie Geograficznym
Karol Ujda, klasa 1D
II miejsce w Konkursie Geograficznym
Grzegorz Tabor, klasa 2D
III miejsce w Konkursie Geograficznym
Cześć artystyczną przygotowali uczniowie : Borys Bednarski z klasy 3 D i Aleksander Kardasz z klasy 3 Gg pod kierunkiem Pani Grażyny Sucheckiej i Pani Malwiny Drzewi.
Życzymy udanych wakacji!